Projekt Lakeside Park 02 sa môže pýšiť titulom prvá „anti-COVID“ budova na Slovensku. Za vysokou úrovňou bezpečnosti sa skrýva celá séria technologických zlepšení.

Aktuálne kritériá na tvorbu administratívnych priestorov stavajú ich tvorcov, zamestnávateľov a nakoniec aj užívateľov pred náročné výzvy. Pesimistické scenáre pre trh s komerčnými developerskými projektmi úspešne vyvracia projekt Lakeside Park 02, ktorý vyrastá v blízkosti bratislavskej Kuchajdy. Stavil na unikátny prístup vrátane nadštandardných technologických riešení. Tie z neho robia „anti-COVID“ budovu, ktorá dokázala veľmi pružne zareagovať na zmenené potreby trhu. Kancelársky projekt sa aj vďaka tomu môže pýšiť narastajúcou obsadenosťou. Medzi najväčšími nájomcami je napríklad spoločnosť Plzeňský Prazdroj. „Okrem klasických benefitov je dôležité budúcim užívateľom ponúknuť niečo navyše – príjemné, inšpiratívne a komunitné firemné prostredie s dostatočným priestorom pre oddych a relax, aby sa pre nich stalo miestom kreativity a ohniskom nových nápadov, ktoré home office ťažko dokáže poskytnúť,“ hovorí Martin Šramko, CEO spoločnosti Immocap, ktorá je developerom projektu Lakeside Park 02.

Dezinfikujú striebrom

Po dlhých mesiacoch, keď väčšina veľkých firiem využívala prácu z domu, sa život vracia do normálu. Firmy sa preto snažia pripraviť pracovné prostredie pre zamestnancov tak, aby bolo po návrate bezpečné. „Bezpečnosť a pohodlie našich nájomcov sú pre nás prvoradé, preto skutočne nič nepodceňujeme. Vnímame, že spoločnosti aktuálne vyhľadávajú riešenia, ako v priestoroch zabezpečiť prácu pre svojich zamestnancov v hygienicky čistom prostredí,“ vraví Martin Marko, obchodný riaditeľ spoločnosti Immocap.

Jedným z hlavných technologických prvkov v Lakeside Park 02 je zabezpečenie prívodu 100-percentne čistého vzduchu prostredníctvom doskovej rekuperácie. V priestoroch, kde sa zdržiava väčší počet ľudí, je zavedený systém na monitorovanie koncentrácie oxidu uhličitého v ovzduší CO2 senzormi. V Lakeside Park 02 nájdete aj pokročilé zvlhčovacie systémy, ktoré zvyšujú kvalitu vzduchu a umožňujú certifikovanú dezinfekciu vzduchotechniky čiastočkami striebra. Jedným z mimoriadne žiadaných riešení je aj bezdotykové ovládanie výťahov.

 

Zdroj: Immocap

Ekologická stavba

Lakeside Park 02 je unikátny v tom, že je prvou administratívnou budovou na Slovensku, na ktorej participuje japonská spoločnosť Takenaka s viac ako 400-ročnou históriou a skúsenosťami v stavebníctve. Takenaka je na európskom trhu stavebných a inžinierskych služieb unikát. Rodinná firma sa už 17 generácií riadi tradičnými japonskými hodnotami ako disciplína, efektívnosť, čestnosť, pracovitosť a zodpovednosť. Ďalšie prvenstvo, ktoré si projekt pripísal, sa týka využitia ekologických stavebných materiálov, ako je nízkouhlíkový hliník od nemeckej spoločnosti WICONA. Jeho uprednostnenie ušetrí emisie CO2, ktoré by inak počas svojej životnosti absorbovalo 554 stromov. Lakeside Park 02 patrí k prvým administratívnym budovám na Slovensku, ktoré tento materiál využívajú a ktorý mu určite pomôže v ašpirácii na zelený certifikát LEED Gold. „Našou víziou bolo od začiatku, aby Lakeside Park 02 ponúkol bezpečné a udržateľné pracovné prostredie. Sme hrdí na progresívne riešenia v projekte. Ide o prvú budovu v našom portfóliu, ktorú nekupujeme ako hotovú, ale stavia sa pod naším ‚dohľadom‘. Dávame si preto obzvlášť záležať, aby sme investorom v našich realitných fondoch priniesli ďalší kvalitný produkt,“ doplnil Martin Šmigura, investičný riaditeľ WOOD & Company.

 

Zdroj: Immocap

Čo je Lakeside Park 02

Polyfunkčný komplex sa nachádza na križovatke Vajnorskej a Tomášikovej ulice v Bratislave, v mestskej časti Nové Mesto. Na trh prinesie 14 370 m2 kancelárskych priestorov na 13 nadzemných podlažiach s výhľadom na panorámu Malých Karpát. Rozloha typického podlažia dosiahne viac ako 1 200 m2. Lakeside Park 02 počíta aj s vybudovaním 310 parkovacích miest na 3 podzemných podlažiach a s novými parkovacími kapacitami v exteriéri. Dokončenie projektu je naplánované na druhý kvartál 2022.