Firmy po celom svete sa snažia nájsť najefektívnejšie spôsoby, ako vrátiť zamestnancov do kancelárií. Dobrou správou je, že zamestnanci neodmietajú chodiť do práce. Tak ako chcú zmysluplnú prácu, rovnako túžia po pracovisku, ktoré poskytuje nielen funkčné benefity, ale podporuje ich wellbeing a reflektuje osobné potreby. Chcú prácu a prostredie, v ktorom dokážu podať dobrý výkon a ktoré im pomôže adresovať rovnováhu medzi prácou a osobným životom. Firmy zase očakávajú, že kancelárie 21. storočia im pomôžu prilákať talenty, zvýšiť angažovanosť a produktivitu.

Matúš Lipták, COO HB Reavis

Matúš Lipták, COO HB Reavis

Súčasťou riešenia sú kancelárie, ktoré fungujú ako destinácia. Práca a kancelária, kam ľudia chodia preto, lebo chcú a nie preto, že musia. Až 84% zamestnancov hovorí, že takáto kancelária by ich motivovala opúšťať home-office častejšie.„Kancelárie ako destinácia spájajú v sebe priestory pre individuálnu a tímovú prácu, vytvárajú príležitosti pre spoločné trávenie času. Kombinujú do detailov premyslený interiér s atraktívnym vonkajším priestorom, ako sú komunitné terasy a záhrady, a so službami priamo v budove. Okrem samotnej lokality budovy a flexibility jej priestorov je kľúčový aspekt udržateľnosti a tiež využitie najnovších technológií na vytvorenie inkluzívnejšieho a zdravšieho pracovného prostredia,“ hovorí Matúš Lipták, COO HB Reavis.

Nová destinácia - Apollo Nivy

(zdroj: Ondrej Synak)

Aj v Bratislave pribúdajú kancelárske budovy, ktoré spĺňajú kritériá kancelárie ako destinácie. Patria k nim aj oba najnovšie projekty od HB Reavis - Nivy Tower a Apollo Nivy. Apollo Nivy – je osem podlaží efektívne využitého priestoru, ktorý podporuje nielen zmysel pre komunitu, ale aj spoluprácu medzi užívateľmi. Nie náhodou si ho za svoje sídlo vybrali IBM, či Lidl Slovensko, ktorí patria medzi najatraktívnejších zamestnávateľov. Nivy Tower sa zase stal prvou budovou na Slovensku s najvyšším možným stupňom wellbeing certifikátu WELL – WELL Platinum.Čítajte viac: https://tlacovespravy.sme.sk/c/23320072/nova-office-destinacia-v-bratislave-apollo-nivy.html