Stavba Lakeside park 02 je pred finišom

Stavba administratívnej budovy Lakeside park 02 v bratislavskom Novom Meste dosiahla svoju plnú výšku 13 podlaží. Stavebné práce sa začali koncom februára 2020. Tento kancelársky projekt bude napríklad svojím systémom vzduchotechniky či bezdotykovými technológiami prvou anticovidovou budovou na Slovensku.

 

Stavbu dokončí Takenaka

Ukončenie výstavby Lakeside park 02 od spoločností Immocap a Wood & Company je naplánované na druhý kvartál roka 2022. Hrubú stavbu realizovala spoločnosť Skanska a v prácach pokračuje až do finále generálny dodávateľ, japonská Takenaka. Projekt prinesie 14 370 štvorcových metrov kancelárskych priestorov.

Lakeside park 02

Projekt prinesie 14 370 štvorcových metrov kancelárskych priestorov na 13 podlažiach s výhľadom na panorámu Malých Karpát a jazero Kuchajda. K dispozícii bude verejný priestor v podobe parku a veľkého cyklozázemia. Počíta sa aj s vybudovaním 310 parkovacích miest na troch podzemných podlažiach a s novými parkovacími kapacitami pred budovou. Anti-Covidové technológie :  vzduchotechnika s doskovou rekuperáciou , dezinfekcia vzduchu zvlhčovačmi s koloidným striebrom , otvárateľné okná, CO2 senzory v konferenčných miestnostiach,  bezdotykové ovládanie výťahov

Pre spoločnosť Wood & Company je to prvý spoločný projekt s Immocapom. Okrem rozšírenia ponuky obchodných a gastro prevádzok prispeje podľa investičného riaditeľa Martina Šmiguru k atraktívnosti lokality aj parková úprava pred budovou a priestor na menšie komunitné akcie.

Dokončenie hrubej stavby považuje výkonný riaditeľ Immocapu Martin Šramko za významný míľnik. Projekt prináša nadštandardné riešenia v oblasti ochrany zdravia či udržateľnosti, ktoré oslovili aj prvých nájomcov.