Moderné byty a kancelárie v tejto lokalite doplní aj nový rezidenčný projekt skúseného investora MINT INVESTMENTS, známeho najmä svojimi aktivitami v Prahe a v Českej republike.

Ten nadviazal na dlhodobú víziu mesta Bratislavy, ktorou je vytvorenie moderného mestského centra, poskytujúce svojim obyvateľom kombináciu bývania, služieb a administratívy.

 

Do zóny nového „downtownu“ má priniesť príjemné odtiene teplých farieb a prírodných materiálov, píše realitný magazín Herrys, ktorý predaj projektu developerovi sprostredkoval.

Pražský architektonický ateliér City Work Architects, ktorý stojí za daným projektom, kladie dôraz na originálny výraz celého projektu a zapája do projektu množstvo zelene. 

Predstavený už v roku 2017

Projekt bol prvýkrát predstavený už v roku 2017. Investor v tom čase predstavil víziu výstavby dvojice polyfunkčných veží s 18 a 16 podlažiami, ktoré by vyplnili pozemok na nároží Bottovej a Chalupkovej ulice, píše o tom architektonický portál Yimba.

 

Mint Investments Metropolis byty reality domy bývanie architektúra

zdroj: Mint Investments

Budovy zaujmú najmä tvarom, nad dvanástym podlažím sa strecha vnútornej časti budovy začína kosiť a stretáva sa až na najvyššom podlaží. Do takmer rovnotvárnych budov okolia Mlynských Nív prinesú tieto dve značnú diverzitu.

Zdroj:// Index.sme