Projekt je určený klientom, ktorí chcú vlastniť administratívne priestory. Tomu zodpovedá aj ponuka, v projekte je možné si kúpiť menšie kancelárie.

Predpredaných je vyše tretina priestorov

Generálny riaditeľ  YIT Slovakia Milan Murcko povedal, že umiestnenie administratívnej budovy v dotyku ku križovatke vychádza z regulácie platného územného plánu, uplatnenia mestotvorných princípov pri návrhu a v neposlednom rade tiež zohľadňuje obchodný zámer v tomto území. Architektúru budovy a interiéru navrhlo štúdio Compass. Návrh vzišiel z urbanisticko-architektonickej súťaže z roku 2016, ktorú overila Slovenská komora architektov.

„V súčasnosti projekt prekročil 35 % predpredanosti, čo na trhu kancelárskych priestorov považujeme za výrazný úspech,“ uviedol generálny riaditeľ Murcko. Ôsme až trináste nadzemné podlažie ponúka developer ako menšie jednotky od 30 m2, čiže aj malý podnikateľ si môže kúpiť kanceláriu priamo v centre novej biznis zóny.

Trhová situácia sa vyvíjala pozitívne smerom k vlastneniu kancelárií v segmente pod 500 m2 a na základe našej internej analýzy bola táto časť trhu dlhodobo opomínaná. „Vidíme to aj na základe pozitívnej odozvy klientov na náš projekt Zwirn Office,“ dodal Murcko.

Vnútroblok štvrte ZWIRN s bytovým projektom ZWIRN3 v pozadí s administratívnou budovou ZWIRN OFFICE.

Vnútroblok štvrte ZWIRN s bytovým projektom ZWIRN3 v pozadí s administratívnou budovou ZWIRN OFFICE. | Zdroj: YIT SLOVAKIA

Obvodový plášť reaguje aj na podmienky akustiky

Keďže objekt bude stať v rušnej mestskej križovatke, zaujímala nás kvalita okien. Návrh okenných konštrukcií podľa Murcka spĺňa najvyššie nároky z pohľadu akustiky, teplotechniky a svetlotechniky. „Nielen okná, ale celý obvodový plášť objektu je navrhnutý s ohľadom na vysoké nároky z hľadiska akustiky,“ vysvetlil s tým, že  počas prípravy projektu na mieste stavby merali intenzity hluku z okolia a parametre boli testované aj na reálnej vzorke fragmentu fasády.

Administratívny objekt čerpá z blízkosti služieb a obchodných prevádzok v parteri rezidenčných blokov štvrte. V etape bytovej výstavby ZWIRN 3, ktorej ukončenie je naplánované na rok 2025, bude aj vnútroblok. Má slúžiť obyvateľom bytov, rovnako pracovníkom v administratívnej budove a verejnosti.

Budova je navrhnutá tak, aby spĺňala požiadavky certifikácie pre energetickú triedy A0. Budova sa bude vyznačovať vysokými technickými štandardmi, okrem iného inteligentným riadiacim systémom budovy a komplexným bezpečnostným a monitorovacím systémom. Na prízemí bude k dispozícii recepcia, parkovanie zabezpečí 163 parkovacích miest v podzemí. Vjazd do podzemnej garáže sa nachádza na Svätoplukovej ulici medzi objektom Pradiarne 1900 a blokom ZWIRN 3.

Plánovaná je aj zdieľaná pobytová terasa s výhľadom na hlavné mesto na 7. podlaží. Pracovné prostredie pomôžu vytvoriť otvárateľné okná, ktoré zabezpečia aj dostatok denného svetla. V projekte rátame s 300 m2 terasy, z čoho je približne 130 m2 súkromnej terasy a 170 m2 zdieľanej terasy pre všetkých vlastníkov priestorov, uzavrel generálny riaditeľ Murcko.