Realitný fond ERSTE Realitná Renta získal budovu Poštová v Žiline, ktorá je súčasťou administratívnej zóny NORDCITY. Doterajším vlastníkom bola developerská spoločnosť Reinoo patriaca Milanovi Dubecovi. Cena transakcie nebola zverejnená.

„Tak ako sme sľúbili, pokračujeme v raste nášho fondu. Kúpou budovy v centre, akým Žilina nepochybne je, chceme vyslať signál o význame investícií aj mimo Bratislavy,“ vysvetľuje Pavol Vejmelka, riaditeľ Erste Asset Managementu na Slovensku. 

Budova Poštová bola postavená ako prvá v rámci IT a technologickej zóny NORDCITY Žilina. Súčasťou centra je aj administratívna budova Obchodná a spoločný Parkovací dom s kapacitou šesťsto parkovacích miest.

Doterajším vlastníkom budovy bola developerská spoločnosť Reinoo patriaca podnikateľovi Milanovi Dubecovi. Ten získal minulý rok ocenenie Forbes Osobnosť roka 2022.  

Budova Poštová prešla v roku 2019 rozsiahlou rekonštrukciou a disponuje prenajímateľnou plochou takmer 13-tisíc štvorcových metrov. Zámerom developera je, aby celá zóna vytvorila priestor s výmerou nad 33-tisíc štvorcov.

Ekologické kancelárie

„Nordcity Poštová je dominantou našich projektov v Žiline. Táto lokalita má vynikajúcu dostupnosť k dôležitým dopravným uzlom a verejnej infraštruktúre, pričom sa nachádza v pokojnom prostredí v blízkosti najväčšieho sídliska v Žiline a univerzitného kampusu,“ hovorí Dubec.

Budova sa vyznačuje ekologickými kancelárskymi priestormi s energetickou efektívnosťou na úrovni A1. V okolí sú najnovšie retenčné nádoby a lapače ropných látok, ktoré majú schopnosť zachytiť až tristo kubických metrov dažďovej vody, čo prispieva k udržateľnosti a ochrane životného prostredia.

Má certifikát LEED GOLD V4 (Leadership in Energy and Environmental Design), čím sa stala prvou administratívnou budovou v Žilinskom regióne, ktorá spĺňa prísne normy týkajúce sa energetického a environmentálneho dizajnu.

Dve miliardy eur pod správou

Erste Asset Management GmbH pôsobí na Slovensku po fúzii s Asset Managementom Slovenskej sporiteľne, ku ktorému došlo v lete tohto roku.

Na Slovensku spravuje v 18 podielových fondoch viac ako dve miliardy eur. Patrí tak medzi najväčšie správcovské spoločnosti na Slovensku.

Asset Management Slovenskej sporiteľne vznikol ako dcérska spoločnosť Slovenskej sporiteľne v roku 2001.