V novej štvrti na bratislavských Nivách – blízko ikonickej, zrekonštruovanej budovy Pradiareň 1900 – vyrastá moderná administratívna budova ZWIRN OFFICE. Vďaka možnosti kúpiť si vlastné priestory v atraktívnej štvrti s výbornou dostupnosťou a vysokým pohybom ľudí sa do nej sťahuje jedna z najlepších zubných kliník na Slovensku 3SDent.

Jej majiteľ Adam Stebel hovorí, že sa rozhodol pre vlastné priestory v ZWIRN OFFICE kvôli dobrej dostupnosti v širšom centre mesta blízko komunikačného uzla a tiež príležitosti robiť svoju prácu na najvyššej úrovni vďaka kvalitným priestorom. „V 3SDent sa snažíme robiť kvalitnú medicínu a naše priestory tomu doteraz nezodpovedali. Zmena adresy pre nás bola príležitosťou, ako poskytnúť klientom zodpovedajúce pohodlie,“ hovorí majiteľ 3SDent Adam Stebel.

Súbežne pritom spomína aj prístup fínskeho developera YIT, ktorý stojí za projektom celej novej štvrte ZWIRN. „Imponuje mi fínsky postoj k práci a ľuďom a ich všeobecne veľmi ústretové sociálne nastavenie. Vidím to aj na prístupe slovenského zastúpenia YIT, v ktorom funguje veľká empatia a ktorého zástupcovia sa snažia vyjsť v ústrety aj menším investorom. Zároveň sa mi veľmi páčilo, ako zrekonštruovali Pradiareň 1900. Aj tieto dôvody prispeli k tomu, prečo sme sa rozhodli kúpiť si priestor v ZWIRN OFFICE, “ vysvetľuje Adam Stebel.


Lepšie priestory pomáhajú firme vyniknúť

Klinika 3SDent vznikla v roku 2009 a zakladá si na osobnom prístupe k pacientom a profesionálnej starostlivosti v príjemnom prostredí s využitím moderných technológií. A práve doterajšie priestory sa ukázali ako limitujúci faktor v jej ďalšom rozvoji. Poschodie v bývalej železničnej nemocnici s poliklinikou si firma síce upravila podľa potrieb, avšak každú rekonštrukciu jej komplikovali obmedzenia starších priestorov a pôvodných inštalácií. Navyše, v prenájme firmy nikdy nemajú istotu predĺženia zmluvy. Napríklad v prípade bývalej nemocnice sa dlhodobo uvažuje o jej premene na bytový dom. Tieto dôvody viedli k hľadaniu nových priestorov a majiteľ 3SDent sa rozhodol pre kúpu v novej budove ZWIRN OFFICE.

„Nové priestory sme začali hľadať asi dva roky predtým, ako sme sa rozhodli pre ZWIRN OFFICE. Zvažovali sme medzi nájmom a kúpou, ale nakoniec sme sa rozhodli, že pôjdeme aj do miernej neistoty s kúpou a úverom, lebo to za to stojí. Naše povolanie je práca na celý život a povedali sme si, že si nájdeme priestor, ktorý bude podľa našich predstáv a môžeme v ňom zostať skutočne dlho. To všetko v kombinácii s dostupnosťou, aby sa k nám klienti aj zamestnanci vedeli jednoducho dostať, čo bolo jedným z hlavných kritérií,“ približuje dôvody pre kúpu Adam Stebel.


ZWIRN OFFICE má v tomto ohľade jedinečnú polohu hneď vedľa autobusovej stanice s viacerými zastávkami mestskej dopravy, dobrým prístupom pre autá zo všetkých smerov aj cyklochodníkmi.

Atraktívna lokalita je zásadný faktor aj pre zamestnancov. Pri dnešnom nedostatku kvalitných ľudí na trhu ide o jeden z parametrov, podľa ktorých si ľudia vyberajú zamestnávateľa. Ak chcú menšie firmy konkurovať gigantom, sú práve vlastné priestory v štvrti s dostatkom služieb a výborným dopravným napojením kľúčovou výhodou.

 

Výrazná úprava firemných priestorov? Žiadny problém

ZWIRN Office patrí medzi raritné projekty nielen možnosťou kúpiť si vlastný priestor už od 30 m2, ale tiež odlišným prístupom k firmám, ktoré v ňom chcú sídliť. Kľúčovú rolu v príbehu novej budovy hrá variabilita priestorov. Firmy si môžu svoje budúce sídlo upraviť podľa svojich potrieb. A to je benefit, ktorý oceňujú napríklad spoločnosti s náročným prístrojovým vybavením. „Ako stomatologická klinika máme v priestoroch inštalovaných množstvo zariadení, ktoré pracujú so stlačeným vzduchom. Ak nechceme mať celé centrum takpovediac zapratané kompresormi, potrebujeme vytvoriť centrálnu technickú miestnosť a všetky rozvody viesť v podlahe. V prenajatých priestoroch to je výrazne sťažené až nemožné. V ZWIRN OFFICE to nebol žiadny problém, “ hovorí Adam Stebel.

Zásadným plusom je jednorazová investícia do vlastných priestorov. „Pri prenájme sú pre nás problémom vysoké náklady pri každom sťahovaní, ktoré sa kvôli inštalácii prístrojov pohybujú v desiatkach tisíc eur. Vlastný priestor si zariadime na svoj obraz iba raz,“ vysvetľuje Stebel a dodáva, že v nových priestoroch plánujú zostať dlhodobo.

Nivy sú nový firemný downtown

Kľúčovú rolu lokality potvrdzuje aj realitno-konzultačná spoločnosť Holland and Company, ktorá si rovnako kúpila kanceláriu v ZWIRN Office. „Vnímame zónu Nivy ako hlavnú biznisovú štvrť Bratislavy, ktorá nám aj do budúcna pomôže rozvíjať naše aktivity,“ hovorí zástupca spoločnosti Tomáš Ostatník. IT spoločnosť SAMETA cielene hľadala priestory v lokalite Nivy. „Väčšina priestorov v tejto oblasti je, žiaľ, len na prenájom. ZWIRN Office spĺňal podmienku lokality a presvedčil nás možnosťou výberu poschodia a tiež kvôli dopravnému uzlu doslova cez cestu,“ povedal konateľ Ján Belica.

Lepšia adresa prináša hodnotnejšie zákazky a spokojných zamestnancov

Firmy, ktoré si vybrali priestory na výbornej adrese v priestoroch zrekonštruovanej Pradiarne 1900 vo štvrti ZWIRN, potvrdzujú, že lepšia adresy znamená kvalitnejších klientov a lepšie zákazky. „V starých kanceláriách sme často riešili otázku, či my prídeme ku klientom alebo oni k nám. Dnes chcú sami klienti prísť a tvoriť s našimi dizajnérmi v Pradiarni,“ hovorí Marek Šolc, finančný riaditeľ firmy Lighting Beetle, ktorá pomáha firmám hľadať inovatívne riešenia na ich biznisové výzvy. „Keďže sa venujeme fitoutu kancelárií, klienti oceňujú, keď vidia našu prácu pri návšteve našich priestorov,“ dodáva Tomáš Káčer z firmy BK, ktorá je súčasťou skupiny ZSE.

Obaja zároveň potvrdzujú, že kvalitné priestory na dobrej adrese fungujú ako magnet pre hľadanie kvalitných zamestnancov. Rovnaký efekt môžu čakať firmy v ZWIRN Office. „Zamestnancom sa projekt páči a vnímajú ho ako indíciu, že naša firma sa uberá správnym smerom. Od blízkosti autobusovej stanice si vo vedení firmy sľubujeme ľahší prístup k talentom z regiónov, “ hovorí Tomáš Ostatník.

Zjednodušené financovanie pre členov komôr

Súčasťou servisu pri kúpe kancelárie v projekte ZWIRN OFFICEje komplexný servis od fínskeho YIT vrátane vyhľadania vhodného úveru. „Klienti majú k dispozícii naše služby poradcu pre biznis úvery na základe spolupráce s piatimi najväčšími bankami na Slovensku. Členovia profesných komôr pritom môžu čerpať úver bez predkladania finančných výkazov do hodnoty 250 000 eur,“ hovorí Michaela Ochmanová, MRICS, manažérka komerčných priestorov vo YIT Slovakia.