Developerský projekt The Mill, ktorý vznikne na mestskom bulvári Mlynské Nivy v Bratislave, získal financovanie od banky. Spoločnosti Immocap, ktorá projekt realizuje, poskytla UniCredit Bank stavebné financovanie vo výške 44 mil. eur a investičné financovanie v hodnote 50 mil. eur.

„Projekt, aktuálne v prípravnom procese s výstavbou naplánovanou na jeseň 2021, má už dostatočnú obsadenosť, vďaka ktorej získal plné stavebné a investičné financovanie od banky,“ uvádza developer.

Projekt je vo fáze prípravných prác

Trh s komerčnými projektmi je ovplyvnený koronakrízou a žiadatelia o financovanie developerských projektov musia spĺňať podstatne prísnejšie kritériá.

„The Mill je ešte len vo fáze prípravných prác, no obsadených má už viac ako 50 percent priestorov, čo bolo kritériom na získanie bankového financovania,“ vysvetľuje investor.

Projekt prinesie do oblasti novovznikajúceho bulváru prenajímateľnú plochu veľkosti 25 700 metrov štvorcových, z toho na kancelárske účely bude určených približne 25-tisíc metrov štvorcových a 700 metrov štvorcových bude vyhradených pre obchody a služby.

Výstavba sa začala vo februári 2021 asanáciou existujúcej stavby, pričom jeho realizácia by mala byť ukončená v roku 2023.

Spoločnosť funguje dve desiatky rokov

Developerská spoločnosť Immocap funguje na trhu viac ako 20 rokov. K jej prvým developerským aktivitám patrila výstavba troch biznis centier v administratívnej zóne na Prievozskej a Plynárenskej ulici v Bratislave – Bratislava Business Center BBC III, IV a V s celkovou plochou viac ako 60-tisíc metrov štvorcových.

Medzi jej kľúčové projekty patrí v rámci Bratislavy multifunkčný komplex Centrum, ktorý vznikol na mieste zanedbaných kúpeľov, a obnova podchodu Trnavské mýto, ktorú spoločnosť zrealizovala v spolupráci s hlavným mestom. Vlajkovou loďou Immocapu je projekt vitálnej štvrte Nový Istropolis s víziou moderného kultúrno-kongresového centra.