Polyfunkčné ihrisko

Rozloha športovo-relaxačnej časti územia je 5 300 štvorcových metrov(m2). Viac ako polovicu plochy pokryje zeleň a zvyšok doplní centrálne osadené detské ihrisko, plocha s workoutovými strojmi, ihrisko na loptové hry. Nebude chýbať stojisko pre bicykle pri námestí pred administratívnou budovou, priblížil výkonný riaditeľ developera projektu J&T Real Estate (JTRE) Pavel Pelikán.

Park navrhlo architektonické štúdio GFI. Autori celého projektu Klingerka spolupracovali s oceňovanými dizajnérmi zo spoločnosti mmcité, ktorej produkty získali Českú cenu za architektúru 2020. Cieľom bola ponuka, ktorá by oslovila pôvodných obyvateľov Klingerovej kolónie aj ľudí z administratívnej budovy a predovšetkým vlastníkov bytov 35-poschodovej obytnej veže, povedal projektový manažér Klingerky Peter Medľa.

Detské ihrisko na ploche 380 m2 bude mať dve časti. Jedna bude vybavená prvkami napodobňujúcimi pavúčie siete a druhej časti budú dominovať hojdačky, prevažovačky, pieskovisko aj zábavný hrad so šmykľavkou, lezeckými stenami a lanovým mostom. Na zelenej ploche okolo ihriska s výmerou 470 štvorcových metrov budú hustejšie osadené pohodlné lavičky pre rodičov či starých rodičov. Ihrisko pre loptové hry a workoutové ihrisko osadili architekti na roh Súkenníckej a Valchárskej ulice.

Klesajúca zástavba

Doteraz zrealizovaná časť projektu, spolu s ďalšími nedávno predstavenými etapami, dotvorí panorámu hlavného mesta. Jednotlivé objekty vytvoria klesajúcu líniovú zástavbu pozdĺž Košickej ulice s výškovou dominantou v nároží od Prístavnej. Verejné zelené vnútrobloky s pavilónmi sa napoja na Klingerovu kolóniu. Objekty sú odsadené od Košickej ulice tak, aby vytvorili priestor pre pouličný rad stromov. Súčasťou projektu je voľný koridor pre budúcu trasu električky, ktorý vytvára priestorovú rezervu pre nosný dopravný systém.

 

Zdroj:// Trend Reality