Budova na začiatku zóny Nové Nivy je aktuálne vo výstavbe. Po dokončení sa najväčší technologický zamestnávateľ na svete stane jej hlavným nájomcom, ktorý zaberie takmer 30 tisíc metrov štvorcových z celkových 48 tisíc. Transakcia je zároveň významným krokom vpred pre celý trh komerčných nehnuteľností.

Pracovný priestor ako služba

Priekopník v oblasti počítačových technológií plánuje v Novom Apolle využiť niekoľko služieb, ktoré budú v projekte fungovať v dokonalej harmónii spolu so samotným dizajnom budovy.

Nové Apollo ponúka najväčšiu prenajímateľnú podlahovú plochu v celom regióne strednej a východnej Európy – 7 tisíc metrov štvorcových na jedno podlažie, kde si nájdu svoje miesto aj servisované pracovné priestory Qubes. Qubes z dielne HB Reavis poskytujú krátkodobý až strednodobý prenájom, čím technologickému gigantovi poskytnú možnosť flexibilne využívať priestor a získať tak maximálnu efektivitu, v ktorej tkvie samotný koncept Nového Apolla.

Jedna z najväčších IT firiem plánuje využiť aj platformu More. Tá slúži na efektívnu správu budovy, no tiež pomôže zamestnancom využívať ďalšie výhody, ktoré samotný priestor ponúka. V rámci služby More tak budú máť prístup k službám concierge a bike-sharing, či vyberať si z rôzných aktivít zameraných na wellbeing a zdravý životný štýl.

Nove Apollo

Digitálnu skúsenosť v Novom Apolle podporí aj ďalšia kľúčová služba z dielne HB Reavis –  Symbiosy. Technologická platforma slúži na podporu wellbeingu a zdravého životného štýlu zamestnancov. Jej účeľom je vylepšovať spoluprácu vďaka smart technológiám. Tie podporujú efektivitu a vo výslednom efekte aj produktivitu jej používateľov.

Zdravá budova = zdraví zamestnanci

Priestranná vstupná lobby v Novom Apollo bude doplnená o zeleň. Vďaka nej sa spolu s ostatnými prvkami na podporu wellbeingu projekt uchádza o certifikáciu WELL. Navyše, v každom bode výstavby, ale aj dizajnu a samotnej prevádzky budovy berie HB Reavis do úvahy aj udržateľnosť a ekológiu, čím sa s projektom uchádza aj o certifikáciu BREEAM.

Nové Apollo má potenciál priniesť benefity aj miestnej komunite, vďaka dostupnosti coworkingu HubHub, ktorý sa nachádza v zóne Nové Nivy. Projekt ráta so širokou škálou maloobchodných priestorov a služieb, vrátane cyklistického zázemia s cyklokaviarňou Bikehub. Podpora alternatívnej dopravy je totiž v DNA projektu Nové Apollo.

Dokončenie Nového Apolla je plánované na rok 2023 s celkovou prenajímateľnou plochou takmer 48 tisíc metrov štvorcových na siedmich nadzemných podlažiach. Za dizajnom projektu stojí britské architektonické štúdio Make Architects v spolupráci s miestnym štúdiom Siebert + Talaš.