Šiesty londýnsky projekt slovenského developera HB Reavis bude stáť v blízkosti London City. Workship Square má byť uhlíkovo neutrálnym projektom, pričom už pri výstavbe využije o 50 percent menej sivej energie v porovnaní so súčasnými stavebnými štandardmi.

O zníženie energetických nárokov na prevádzku budovy sa postarajú tepelné čerpadlá, ktoré zabezpečia efektívne vykurovanie a chladenie. Počíta sa však aj s fotovoltické články na streche. HB Reavis plánuje vytvoriť pracovné priestory v susedstve s technologickými gigantami ako Google, Amazon či Microsoft na 13-tisíc m2 pracovnej plochy s a viac ako 800 m2 terás.

Worship Square

Worship Square | Zdroj: HB Reavis

K ambíciám investorom patrí aj získanie certifikátov týkajúcich sa minimalizáciu environmentálnych dopadov budov či vyhodnotenia pohody a zdravého pracovného štýlu na pracovisku. K tomu má prispieť aj multifunkčné fitness štúdio alebo priestory pre vyše 320 bicyklov.

Interiér bude oživený viac ako 49 druhmi zelene v počte presahujúcom 3 200 kusov. Rastlinstvo bude dominovať aj vchodu do budovy. Chýbať nebude ani komunitná strešná terasa, kde by sa podľa slov investora mali konať napríklad workshopy o pestovaní plodín. Návštevníci tam nájdu dokonca aj kompost.

Ambiciózny projekt Workship Square je už vo výstavbe. Jeho dokončenie sa očakáva na začiatku roka 2024.