Od tradičného poňatia kancelárskych priestorov a fixné pracovnej doby začali progresívne spoločnosti upúšťať už dlho pred vypuknutím pandémie Covid-19 investovaním do pokrokových technologických riešení, ako sú cloud, videokonferenčné zariadenia či technológie umožňujúce vzdialené prístupy. Zdravotnícka kríza tento proces celosvetovo nielen urýchlila, ale tiež nenávratne zmenila našu predstavu modernej kancelárie.

Vyhlasovať koniec kancelárskych priestorov by sme ale nemali, hovorí britský univerzitný profesor André Spicer. Predpovedá síce zásadný pokles času, ktorý budú zamestnanci tráviť v kancelárskom prostredí, ale kancelária ako miesto na stretávanie a vzájomné kolaboráciu nezanikne. Jej koncept sa však radikálne zmení a veľký podiel na tom budú mať práve moderné technológie.

 

Autor: Huawei

Múdra kanceláriu kedykoľvek a kdekoľvek

Inteligentné technologická novinka IdeaHub bola navrhnutá tak, aby uľahčila tímovú spoluprácu a simulovala reálna stretnutia medzi ľuďmi. Spája v sebe funkcie interaktívnej tabule s nástrojmi umožňujúcimi videokonferenciu, multi-screen spoluprácu, vzdialený prístup aj inteligentné písanie založené na dotykovej technológii. Ľahko tak nahradí tabuľu, projektor aj profesionálne videokonferenčné zariadenia. IdeaHub je vybavený funkciami umelej inteligencie, ktoré sú schopné blokovať nadbytočný hluk alebo automaticky upraviť záber a uhol kamery na základe priestorového rozloženia konferenčné miestnosti a počtu účastníkov. Ideahub podporuje využitie rôznych komunikačných platforiem, napr. Zoom, Teams alebo Webex. Minimalistický dizajn, jednoduché pripojenie a intuitívne ovládanie sú už len ďalší z mnohých výhod.

 

"V dnešnej dobe mnoho zamestnávateľov aj zamestnancov začína dávať prednosť flexibilnému poňatie pracovného priestoru. Jedným z nových trendov je umožnenie vzájomnej interakcie a spolupráce medzi zamestnancami novými spôsobmi nezávisle od toho, v akom prostredí sa nachádza, "uvádza Pavol Košek, riaditeľ korporátnej komunikácie v spoločnosti Huawei. Technologické pomôcky ako IdeaHub tak bezpochyby čaká sľubná budúcnosť. Do budúcnosti je tak šikovný kancelársky ekosystém kľúčom k prosperujúcemu podniku.

Zdroj: // E15