Spolu by v objektoch malo byť 119 bytov s rôznym počtom izieb a rôznou rozlohou. Investor plánuje začať výstavbu v septembri budúceho roka, prípadne od právoplatnosti stavebného povolenia. Predpokladaný termín ukončenia výstavby a začatia prevádzky je marec 2024.

Rôzne riešenie domov

Polyfunkčný dom ABC zložený z troch blokov je navrhnutý ako päťpodlažný dom s ustupujúcim šiestym podlažím a s tromi podzemnými podlažiami, v ktorých je riešené parkovanie a domová vybavenosť.

Polyfunkčný dom V je riešený ako 16-podlažný dom s ustupujúcim 17 podlažím s jedným podzemným podlažím určeným pre parkovanie. Pre domy je navrhnutých celkovo 282 parkovacích miest, z toho v podzemnej garáži 271.

Developerské zámery po celom Slovensku

Developerská skupina Profinex od roku 2000 sídli v Banskej Bystrici a pôsobí v niekoľkých štátoch Európy. Profinex v minulosti realizoval aj neďaleké obchodné centrum Kaufland a dlhodobo rozvíja napríklad aj rezidenčnú lokalitu Pršianska terasa.

Aktuálne pracujú aj na premene chátrajúcej budovy bývalého obchodného domu Prior v mestskej časti Radvaň v Banskej Bystrici, ktorá sa má zmeniť na polyfunkčný objekt občianskej vybavenosti s prevahou obchodných prevádzok a kancelárskych priestorov.

Okrem domáceho regiónu sa spoločnosť angažuje aj v iných častiach Slovenska, pričom úspešný bol jej projekt rekonštrukcie Polyfunkčného objektu Miletičova 60 v bratislavskom Ružinove.

 

Zdroj:// ASB