WOOD & Company po spečatení transakcie úspešne pokračuje v rozširovaní svojho realitného portfólia na Slovensku a v Českej republike. Realitné aktíva skupina spravuje prostredníctvom dvoch realitných podfondov (Office podfond a Retail podfond), ktoré sú otvorené pre kvalifikovaných investorov. BBC 1 a BBC 1 Plus sa stávajú súčasťou Office podfondu

„Touto akvizíciou posilňujeme našu pozíciu na trhu kancelárskych nehnuteľností. Ide o ďalšie aktívum, ktoré je súčasťou bratislavskej centrálnej biznis zóny, kde vlastníme aj administratívny komplex BBC5. Budovy BBC 1 a BBC 1 Plus s certifikátom LEED Gold sú v súčasnosti plne flexibilné kancelárske objekty, vhodné pre veľkých aj menších nájomcov. Navyše majú veľký potenciál na ďalší rozvoj, ktorý ešte zvýši v budúcnosti ich atraktivitu,“ načrtol Martin Šmigura, investičný riaditeľ WOOD & Company.

Predaj oboch nehnuteľností je v súlade s dlhodobým plánom rakúskej skupiny CA Immo, ktorá sa v rámci aktuálnej divestičnej stratégie zbavuje vybraných aktív mimo svojich kľúčových investičných trhov a získané prostriedky smeruje do developmentu nových projektov či realizácie ďalších akvizícií. Za posledné tri roky skupina opustila okrem Slovenska viacero európskych teritórií – Slovinsko, Bulharsko, Rusko, Ukrajinu a Chorvátsko. Ukončila tiež aktivity mimo hlavných miest v ďalších krajinách (Maďarsko, Rumunsko, Poľsko).

Administratívny komplex BBC 1 na Prievozskej ulici poskytuje celkovú prenajímateľnú plochu 25 500 m2. Budova BBC 1 Plus pribudla v roku 2012 ako rozšírenie existujúceho objektu BBC 1, pričom na trh priniesla 15 900 m2 prenajímateľnej plochy na 13 podlažiach s kancelárskymi priestormi v štandarde A+ a parkoviskom v podzemnej garáži. BBC 1 Plus si vyslúžila titul prvej zelenej kancelárskej budovy v Bratislave a zároveň ako prvá získala aj certifikát LEED Gold, teda osvedčenie podľa medzinárodných kritérií o udržateľnosti stavby spĺňajúcej štandardy ekologickej a energeticky efektívnej prevádzky. BBC 1 ťaží zo svojej výhodnej polohy v rámci hlavného mesta – nachádza sa v blízkosti autobusovej stanice a má výborné spojenie s Letiskom M. R. Štefánika aj historickým centrom.

Zdroj: WOOD & Company Real Estate

„Investičná aktivita bola od marca 2020 poznačená neistotou a vyčkávacou taktikou, prípadne pozdržaním niekoľkých transakcií, čo vyústilo do medziročného prepadu objemov o 20 – 30 % naprieč celou Európou vrátane Slovenska. Predaj BBC 1 a BBC 1 Plus je prvou významnou transakciou v kancelárskom segmente v Bratislave od vypuknutia pandémie. Predznamenáva tak míľnik v investičnej aktivite a očakávaných transakciách v kancelárskom segmente na Slovensku v roku 2021,“ dodáva Rudolf Nemec, vedúci tímu investičného poradenstva realitno-poradenskej spoločnosti JLL. Právne poradenstvo pre WOOD & Company zabezpečovala pri transakcii advokátska kancelária Bartošík Šváby s.r.o.

WOOD & Company je významná finančná a investičná skupina s popredným postavením na stredoeurópskom trhu. Jej portfólio zahŕňa správu investičných aktív a obchodovanie na burzách s ročným obratom približne 25 miliárd eur. Zaoberá sa tiež poradenstvom v oblasti korporátnych financií, emisií dlhopisov či poskytovaním konzultačných služieb pri najvýznamnejších M&A transakciách v regióne. WOOD & Company pôsobí v šiestich európskych mestách s centrálou v Prahe, odborníkmi na investičné bankovníctvo v Bratislave a Bukurešti, ako aj špecialistami na kapitálové trhy v Londýne, Miláne a vo Varšave. V oblasti nehnuteľností, informačných technológií, zdravotníckeho materiálu, farmaceutického priemyslu a odpadového hospodárstva dosahujú aktíva skupiny hodnotu takmer 1 miliardy eur.

WOOD & Company Real Estate zastrešuje realitné aktivity WOOD & Company. Patrí medzi lokálnych trhových lídrov v segmente komerčných nehnuteľností s viac ako 249-tisíc m2 prenajímateľnej plochy. Zameriava sa na budovanie portfólia a aktívny manažment komerčných nehnuteľností. Okrem pôsobenia v Českej republike, kde spravuje administratívne budovy Hadovka Office Park, Harfa Office Park a The Greenline či obchodné centrá Galerie Harfa a Centrum Krakov, úspešne buduje aj svoje slovenské portfólio s administratívnymi budovami Westend Tower, Aupark Tower, Lakeside Park 01, BBC5, BBC 1 a BBC 1 Plus.

 

Zdroj:// Wood & Company Real Estate