Aký priestor je k dispozícii na prenájom?

Je mimoriadne dôležité mať dostatok priestoru na realizáciu svojich podnikateľských aktivít. Zamestnanci budú menej produktívni, ak budú musieť spolupracovať bez dostatočného priestoru a súkromia. Okrem toho sa môžete hanbiť ukázať svoj pracovný priestor svojim klientom, ak sa vám zdajú podmienky stiesnené alebo nepríjemné pre vašich zamestnancov.

Na druhej strane príliš veľa priestoru môže byť synonymom mrhania. Predtým, ako začnete hľadať kancelárske priestory, je dôležité určiť, koľko štvorcových plôch potrebujete.

Aká je doba trvania nájomnej zmluvy?

Táto základná otázka je dôležitejšia, než by sa mohlo zdať. Mnohí majitelia firiem si túto otázku nekladú, pretože si myslia, že v prípade potreby bude možné predĺžiť krátkodobé prenájmy alebo ukončiť dlhodobé prenájmy. Majitelia firiem však majú na túto tému často neslušné prebudenia.

Niektorí majitelia firiem si musia nájsť ďalšie kancelárske priestory hneď po nájdení prvého, pretože neboli schopní obnoviť krátkodobú zmluvu. Iní majú opačný problém a môžu zistiť, že chcú ukončiť dlhodobú zmluvu skôr, ako to bude možné.

Pred rozhodnutím o dĺžke prenájmu je dôležité zvážiť špecifické potreby vášho podnikania.

 

Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mohli chcieť dlhší prenájom:

Získajte kancelársky priestor, ktorý sa vám páči

Ak nájdete priestor na prenájom, ktorý si absolútne zamilujete, riešením môže byť dlhodobá zmluva. Budete vedieť, že si ho môžete nechať dlhšie.

Pocit stability pre vás a vašich zamestnancov

Aktivity vašej firmy si budete môcť naplánovať tak, že budete mať jasnú predstavu o situácii, v ktorej sa o pár rokov bude nachádzať. Spoľahlivé kancelárske priestory pre zamestnancov môžu pomôcť každému cítiť sa sebavedomejšie v podnikaní.

Posilnite svoju reputáciu

Zabezpečené kancelárie vám tiež môžu pomôcť vybudovať si povesť firmy. Zákazníci, ktorí vedia, že podnik sa sťahuje, mu často nemusia tak ľahko dôverovať ako podniku, ktorého priestory sú stabilné a spoľahlivé.

 

Plánovanie finančnej budúcnosti vášho podnikania

Dlhodobý prenájom vám umožní presne určiť vaše výdavky na ďalšie roky. Vďaka zmluve budete presne vedieť, koľko peňazí budete musieť mesačne minúť na prenájom, bez toho, aby ste museli hádať a dúfať v to najlepšie.

 

Viac priestoru na vyjednávanie

Keď podpíšete dlhodobú zmluvu, prenajímateľ môže byť v podmienkach o niečo flexibilnejší. Ak ste ochotní prijať dlhodobý prenájom, môžete od nájomcu získať viac stimulov a úľav. Len vy sa môžete rozhodnúť, či je dlhodobý prenájom vhodný pre vaše podnikanie

 

Ste ochotní podporiť vylepšenia alebo zmeny územného plánu?

Ak máte záujem o kancelárske priestory, ale chcete vykonať zmeny v pôdoryse, porozprávajte sa o tom vopred. Túto otázku si môžete položiť aj vtedy, ak nemáte žiadne okamžité plány niečo zmeniť. Ak je to budúca možnosť, je dobré vedieť, aké možnosti máte k dispozícii.

Ak prenajímateľ nedokáže pokryť náklady na zmenu pôdorysu, môžete sa opýtať, či to môžete urobiť sami. Niektorí majitelia budú súhlasiť so zmenou pôdorysu, zatiaľ čo iní budú mať z konkrétneho dôvodu určitý spôsob práce a nebudú mať takú flexibilitu, akú by ste chceli.


Koľko bude mesačné nájomné a bude sa v blízkej budúcnosti zvyšovať?

Táto otázka môže byť elementárna, ale je nevyhnutná. Potrebujete poznať celkovú sumu, ktorú chcete zahrnúť do svojho mesačného rozpočtu. Ide o fixné náklady, ktoré treba uprednostniť. Ak si myslíte, že máte problém zaplatiť nájomné, je pre vašu firmu príliš vysoké a mali by ste sa rozhodnúť pre sumu, ktorú zvažujete zvládnuteľné pre rozpočet vašej spoločnosti.