„Pri sťahovaní sa do nových priestorov sme kládli dôraz na tri kľúčové parametre. V prvom rade sme chceli, aby naša kancelária sídlila v lokalite, ktorá je ľahko dostupná a sídlia v nej mnohí naši klienti a biznis partneri. V druhom rade bolo pre nás dôležité, aby bola naša nová kancelária moderná a udržateľná, keďže udržateľnosť je jednou z našich priorít, a zamerali sme sa na „smart“ riešenia a optimalizáciu, aby sme jednotlivé priestory využívali plnohodnotne a efektívne. No a po tretie sme dbali na to, aby sme ľuďom poskytli zdravé, príjemné a flexibilné prostredie, ktoré umožní našim zamestnancom efektívne pracovať, ale tiež vytvorí priestor na spoluprácu, neformálne stretávanie sa a možnosti príjemne a zmysluplne tráviť spolu čas aj po práci,“ uviedla Ivana Lorencovičová, Managing Partner, Deloitte Czech & Slovak Republic.

Deloitte

Foto: Deloitte

Deloitte sídli na 7. poschodí administratívnej budovy Pribinova 34 v komplexe Eurovea. Priamo v budove s bezbariérovým prístupom sa nachádza podzemná garáž s parkovacími miestami vrátane nabíjacích staníc pre elektromobily a jej súčasťou sú aj miesta na odloženie bicyklov. Moderná kancelária ponúka reprezentatívne priestory prispôsobené rozličným potrebám zamestnancov aj klientov. Budova získala v rámci CIJ Awards Slovakia 2022 ocenenie za najlepší kancelársky projekt vo výstavbe.

Dôraz na ekologickosť a koncepčný zámer opätovného použitia kancelárskeho nábytku sa premietli do originálneho riešenia. Deloitte v spolupráci s lokálnymi slovenskými architektmi a dodávateľmi našiel spôsob, ako využiť pôvodné kancelárske stoly a stoličky. Repasovaním stolov vznikol unikátny kúsok, ktorý bol prispôsobený novým priestorom. Vďaka tejto recyklácii takmer 80 % pôvodného nábytku dostalo druhú šancu na život, pričom bežným okom aj používaný nábytok pôsobí ako nový, na čo sú v Deloitte patrične hrdí.

„Smart“ riešenia sa zakomponovali do viacerých návrhov. Elektronická karta slúži ako vstupná karta, karta na ovládanie výťahu, elektronický kľúč na skrinky pre zamestnancov aj ako karta na používanie tlačiarní. Všetky zasadacie miestnosti sú plne vybavené rezervačným systémom a modernou technológiou pre videokonferenčné hovory. V nových kancelárskych priestoroch Deloitte sa taktiež nachádza multifunkčná miestnosť vybavená vlastným ozvučením a kamerovým systémom, ktorá bude slúžiť na workshopy, školenia, semináre, ale zároveň aj ako konferenčná miestnosť na hybridné mítingy.

Pri tvorbe priestorového plánu sa premyslene uvažovalo o efektívnom využití priestoru. V „open space“ tvoria základ zdieľané pracovné miesta, ktoré sa v porovnaní s bývalou kanceláriou Deloitte zredukovali, aby vzniklo viac priestoru pre zasadacie (+43 %) a menšie – tzv. tiché miestnosti (+21 %). Väčšie zasadačky podporujú tímovú spoluprácu a menšie miestnosti slúžia na individuálnu, sústredenú a nerušenú prácu. Jadro spoločenského priestoru tvorí veľká kuchynka s jedálňou, spoločenskou zónou a dvomi terasami, ktoré majú fungovať ako centrum na neformálne stretávanie, teambuildingy a budovanie firemnej komunity.