Projekt v celkovej hodnote takmer 250 mil. Eur ponúkne približne 500 rezidenčných jednotiek, komerčné priestory a dostatok parkovacích státí. Hlavnú dominantu bude tvoriť 100 metrov vysoká budova s 33 poschodiami, ktorú doplnia dva menšie apartmánové domy. Začiatok výstavby je naplánovaný na prvú polovicu roku 2024, jej dokončenie potom o 3 roky neskôr.

Na rozdiel od susedných projektov necieli Ister Tower iba na najluxusnejší segment zákazníkov, ale mal by ponúknuť relatívne dostupné bývanie aj pre vyššiu strednú triedu priamo v centre mesta. Tomu zodpovedá aj plánovaná dispozícia bytov, ktorá nemieri na klasické investičné byty typu 2+kk, ale zameriava sa na väčšie byty s viac ako 80 m² vhodných na dlhodobé bývanie pre rodiny.

„Celý projekt je pre nás extrémne zaujímavý, pretože ponúka unikátnu kombináciu prémiovej lokality s relatívnou cenovou dostupnosťou pre budúcich majiteľov jednotiek. To spolu s výhodným eurovým financovaním pre našu skupinu viedlo k nášmu rozhodnutiu do projektu vstúpiť. Na Slovensku máme plány byť aj v budúcnosti aktívni,“ uviedol riaditeľ DRFG Real Estate Josef Šilhánek.

„Mám radosť, že sme vybrali do projektu Ister Tower obchodného partnera, s ktorým zdieľame rovnakú víziu. Projekt budeme teraz spoločne s novým partnerom smerovať do úspešného cieľa. Vďaka tomuto kroku budeme môcť posilniť rozvoj našich ďalších projektov ako je napríklad 1,3 ha areál „Drutechny“ v bratislavskom Ružinove, nákupné centrum v Piešťanoch a ďalšie projekty v zahraničí,“ dodáva Matúš Trajter, majiteľ The Galata Group (TGG).

Celková hodnota projektu dosiahne takmer 250 mil. Eur. V súčasnej dobe sa dokončuje projekt pre stavebné povolenie a v ďalšom kroku bude vypísané výberové konanie na generálneho dodávateľa stavebných prác. Budovy budú samozrejme rovnako ako ďalšie projekty investičnej skupiny spĺňať najvyššie energetické štandardy. :„Fasáda Ister Tower svojou dynamikou pripomína neďaleký Dunaj a jeho meandre, ktoré nesie veža aj vo svojom názve,”? dodáva k samotnej stavbe architektonická kancelária A1 Architecture.

Investičná skupina DRFG sa momentálne podieľa na niekoľkých developerských projektoch, medzi ktoré patrí napríklad viacfunkčný areál Complex City Olomouc, Rezidencia Spojovacia v pražských Vysočanoch, projekt energeticky úsporných rodinných domov pri golfovom ihrisku v Kunetickej hore či rezidencia Green Mladá Boleslav. Má za sebou úspešne aj stavbu logistického parku v Týništi nad Orlicí a podieľa sa na výstavbe niekoľkých logistických parkov v Poľsku a v Českej republike. Projektom Ister Tower vstupuje na slovenský trh aj oblasti rezidenčných a viacfunkčných projektov. V komerčnom odvetví sa podieľa na stavbe logistického parku v Levici v spolupráci so spoločnosťou Panattoni.