Označujú ho aj ako pomyselnú východnú bránu nového centra Bratislavy. Návrh prestížneho londýnskeho štúdia MAKE Architects a slovenského ateliéru Siebert + Talaš zaplnil priestor, kde predtým stálo neslávne známe Apollo Business Center. To však pre zlú statiku muselo ísť k zemi.

Nový projekt Apollo Nivy priniesol na trh takmer 8-tisíc metrov štvorcových na jedno podlažie. Spolu tak na ôsmych podlažiach ponúka viac ako 55-tisíc metrov štvorcových prenajímateľnej plochy, čo dielo developera HB Reavis zaraďuje na líderskú pozíciu medzi kancelárskymi budovami v rámci regiónu CEE. Pracovať tu môže až 5-tisíc ľudí.

Hlavný vstup Nového Apolla.

Hlavný vstup Nového Apolla. | Zdroj: Redakcia

Budova sa tiež hrdí viacerými superlatívmi, ktoré odzrkadľujú jej nedávne dokončenie, ale aj to, že HB Reavis pri jej výstavbe mohol čerpať aj zo svojich skúseností zo zahraničných projektov v Londýne, Varšave či Berlíne. Práve takýmto spôsobom sa do Nového Apolla dostal aj výnimočný Cyklo Hub, ktorý poskytuje priestory na uskladnenie viac ako 200 bicyklov zamestnancov, na čo nadväzujú priestranné šatne v podzemí.

Projektanti si pri voľbe umiestnenia Cyklo Hubu vôbec neboli istí tým, do akej miery to je dobrý krok. S odstupom času sa však ukazuje, že aj táto vymoženosť celého komplexu prispieva k zvýšenému záujmu nájomcov.

Fasáda sa vyznačuje aj zlatými farbami.

Fasáda sa vyznačuje aj zlatými farbami. | Zdroj: Redakcia

Okrem praktických vlastností sa pracovníci firiem sídliacich v Novom Apolle môžu tešiť aj výberovú kaviareň, ktorá je prepojená s Cyklo Hubom. V priestoroch budovy však nebudú chýbať ani iné retailové prevádzky, ktoré tak poskytnú všetky základné služby.

Cesta k nim vedie cez jednu z dominánt celého projektu. Vnútorné átrium preberá na seba všetky úlohy oddychového priestoru, k čomu mu napomáha dostatok vzrastlej zelene, miesta na sedenie a vodný prvok. Celý priestor je tiež výborne odhlučnený od rušnej Prievozskej ulice. Projekt Apollo Nivy tiež ašpiruje na certifikáciu WellBuilding Standard a certifikát BREEAM svedčiaci o udržateľnej výstavbe.

Vnútorné átrium.

Vnútorné átrium. | Zdroj: Redakcia

Veľký potenciál nového administratívneho komplexu využil najmä majoritný nájomník a najväčší technologický zamestnávateľ na svete – spoločnosť IBM. Tá v Novom Apolle zaberie vyše 30-tisíc metrov štvorcových, čo ponúka potenciál pre 3-tisíc pracovných miest. Ani zmeny na trhu administratívnych priestor neoslabili záujem a najnovší dokončený projekt HB Reavis. Obsadených je už viac ako dve tretiny priestorov.