Nové Apollo nedávno dosiahlo úroveň hrubej stavby, čo sa v stavebníctve oslavuje umiestnením tzv. glajchy na streche. Projekt sa tak dostáva do predfinalizačných prác, ktoré sa nesú v duchu osadzovania fasád a vnútorných rozvodov, v druhej polovici tohto roka budova získa už svoje finálne obrysy.

Wellbeing na prvom mieste

Nové Apollo poskytne najväčšiu podlahovú plochu v celom regióne strednej a východnej Európy - viac ako 7 tisíc metrov štvorcových na jedno podlažie, čo je takmer trikrát viac, ako býva dnes štandardom. Vďaka väčšiemu priestoru si je možné kanceláriu rozvrhnúť presne podľa svojich potrieb a každá pracovná zóna tak získa dostatočné veľký priestor. Viac miesta na prácu zároveň podporuje aj wellbeing zamestnancov, teda ich zdravý životný štýl, pretože ich podporuje v pohybe a poskytuje dostatočné súkromie pre jednotlivé aktivity.

Prvky wellbeingu nájdeme aj vo vstupnej lobby s prvkami zelene či umením, no psychickú pohodu zamestnancov podporí aj priestranné vnútorné átrium s vodným prvkom. V átriu sa môžu v budúcnosti konať menšie eventy, umiestniť stánky s jedlom či si bude možné len tak v kľude posedieť s kolegami na kávičke.

Samozrejmosťou pre HB Reavis je certifikácia budovy, ako v systéme WELL, ktorý zohľadňuje práve duševné a fyzické zdravie zamestnancov, tak aj v systéme BREEAM, ktorý zase skúma minimalizovanie ekologických dopadov budovy na okolie a životné prostredie, a to v najvyšších možných štandardoch.

 

BikeHub s napojením na cyklotrasy

BikeHub na prízemí projektu prinesie všetky základné služby vrátane drobného servisu, umyvárky na bicykle a cyklokaviareň s priamým napojením na cyklotrasu. Do Nového Apolla sa po dokončení v roku 2023 presťahuje jedna z najväčších IT firiem na svete, IBM. Prenajme si plochu vyše 30 tisíc metrov štvorových z takmer 48 tisíc, bude teda jej majoritným nájomcom. Ďalších približne 4 tisíc metrov štvorcových bude patriť retailovým prevádzkam, ktoré zaplnia prízemné podlažie a poslúžia širokej verejnosti. Za dizajnom budovy stojí britské architektonické štúdio Make Architects v spolupráci s lokálnym štúdiom Siebert + Talaš.

Nové Apollo je súčasťou zóny Nové Nivy, dynamicky sa rozvíjajúcej štvrte v blízkosti historického centra, kde už dnes nájdete množstvo alternatív pre prácu či súkromné aktivity, či už v podobe multifunkčného Nivy centra alebo komplexov v okolí, ako je napríklad obľúbené Twin City.

Nové Apollo - umiestňovanie glajchy