Obchodná je druhou dokončenou budovou v zóne. Nachádza sa na Obchodnej ulici v žilinskej mestskej časti Vlčince a je súčasťou novej zóny. Na 8. poschodiach prináša viac ako 13-tisíc m2 prenajímateľných plôch a spolu s parkovacím domom viac ako 1 000 parkovacích miest. Prvé nadzemné podlažie budovy je vyhradené pre retailové prevádzky. Miesto tam nájde reštaurácia, kaviareň,  fitness centrum a služby pre zamestnancov.

Zóna pre inovatívne podnikanie

Kancelárska budova Obchodná, ktorá je súčasťou novej zóny Nord City v Žiline, prešla kolaudáciou a bola uvedená do prevádzky. Medzi veľkých nájomcov patria medzinárodné spoločnosti Be Lenka, Ipesoft alebo Good Request. Najviac m2 má v budove Siemens Mobility – približne 7 300 m2. V budove bude pracovať 1 100 odborníkov a je to jedna z najväčších investícií do pracovných miest v Žiline.

Pohľad na strechu z vtáčej perspektívy

Pohľad na strechu z vtáčej perspektívy |

Milan Dubec, výkonný riaditeľ spoločnosti Reinoo, uviedol, že v skolaudovanej budove budú sídliť najinovatívnejšie firmy v regióne, ktoré pracujú na medzinárodných projektoch. Blízkosť k Žilinskej univerzite je podľa neho jedným z dôvodov, prečo firmám vyhovuje táto lokalita. „Vďaka lepšiemu prístupu k mladým talentom už počas ich štúdia umožňuje týmto firmám mať konkurenčnú výhodu oproti iným,“ dodal Dubec.

Kancelárie ako benefit pre zamestnancov

Obchodná svojim nájomcom ponúka inovatívny koncept kancelárskych a obchodných priestorov v najvyššom štandarde. Dominantou budovy je oddychová strešná zóna s úžasným panoramatickým výhľadom, ktorá ponúka priestor na relax či organizovanie rôznych podujatí.

Strecha administratívnej budovy na Obchodnej ulici v Žiline

Strecha administratívnej budovy na Obchodnej ulici v Žiline | Zdroj: Reinoo

V súvislosti s požiadavkami nájomcov na priestory developer Reinoo uviedol, že sa stále posúvajú a mnohokrát predstavujú extra benefit spoločnosti pre svojich zamestnancov. Najväčší záujem je o kancelárske priestory s vyšším štandardom v štýle open office, ktoré sú priestranné, majú vysoké stropy, sú energeticky nízkonákladové, inovatívne a podobne.

Návrh kancelárskych priestorov realizuje developer v rámci medzinárodných certifikačných systémov LEED a WELL. Pri oboch ašpiruje na zisk certifikátov v stupni Platinum. Kým LEED stráži najmä environmentálny dopad výstavby a úspornosť prevádzky budovy, WELL sa venuje spokojnosti zamestnancov/užívateľov v nej.

Skĺbením týchto dvoch systémov dosiahneme spokojnosť na strane nájomcov, vo forme nízkych nákladov na prevádzku, aj ich zamestnancov vo forme príjemného pracovného prostredia. „Dizajn spoločných priestorov budovy vrátane vstupného lobby navrhol dizajnérsky tím spoločnosti Reinoo – Petra Hromcová a Renáta Dubec,“ uviedlo Reinoo.

V súčasnosti finišujú sadové úpravy na zelenej streche objektu a v jeho okolí. Hotové sú už spevnené plochy, ktoré budú slúžiť ako komunikačné trasy a tiež ako terasy gastro prevádzok na prízemí. Hotový je už priestor  uskladnenie bicyklov vrátane šatne a spŕch pre cyklistov.