Realitný trh v hlavnom meste Veľkej Británie skúmala  J&T Real Estate už od roku 2015. O štyri roky neskôr na ňom začala oficiálne fungovať, pričom vďaka spojeniu s londýnskym developerom rezidenčných nehnuteľností Sons & Co sa dostala k zaujímavému projektu na mimoriadne dobrej adrese.

Čiastočne však išlo o veľkú neznámu, avšak s veľkým potenciálom, ktorý sa postupne odkrýval. Veď projekt Triptych Bankside je situovaný v centre ostrovnej metropoly, na prestížnej adrese 185 Park Street v strede štvrte South Bank. V okolí sa nachádza niekoľko významných miest ako galéria Tate Modern, divadlo Shakespeare’s Globe Theatre či trhovisko Borough Market.

Poloha projektu Triptych Bankside (v ľavej časti snímky).

Poloha projektu Triptych Bankside (v ľavej časti snímky). | Zdroj: JTRE London

„Tak trochu sme si ani neuvedomovali, aký hodnotný projekt kupujeme. Na úvod nášho pôsobenia v Londýne sa nám však nemohlo stať nič lepšie,“ spomína výkonný riaditeľ J&T Real Estate London Juraj Marko.

Multifunkčný komplex s exkluzívnymi výhľadmi

Premiérová stavba slovenského developera v metropole Veľkej Británie pozostáva z troch veží. Dve z nich sú rezidenčné, tretia ponúka kancelárske priestory najvyššej kategórie. Dielo architektov renomovaného štúdia Squire & Partners však už bolo navrhnuté, keď prešlo do rúk londýnskej pobočky JTRE London. Jeho celková hodnota presahuje sumu 500 miliónov eur.

„Bolo určite prekvapením, že prakticky no name developer postavil takýto projekt a najmä v tejto lokalite, čo je určite tiež kľúčový faktor, prečo sme s doterajším pôsobením spokojní,“ pokračoval Juraj Marko.

Model komplexu Triptych Bankside

Model komplexu Triptych Bankside | 

Triptych Bankside zahŕňa dve rezidenčné veže (15- a 19-poschodové), ku ktorým patrí ešte 9-poschodová kancelárska budova. Do štvrte South Bank projekt priniesol prenajímateľný priestor s rozlohou 8 000 m2 a tiež 169 bytov, ktorých cena rozhodne nepatrí k najnižším. Práve naopak. Za trojizbový byt by ste zaplatili vyše 1,9 milióna eur a za najdrahší štvorizbový až šesť miliónov.

Ku každému bytu navyše patrí aj terasa, odkiaľ si, záležiac na polohe bytu, môžete užívať výhľad na panorámu Londýna s jej dominantami, akými sú Katedrála St. Paul’s, finančné centrum City of London či 72-poschodový mrakodrap The Shard.