Hybridná kancelária, ktorá ponúka bezpečné a flexibilné miesta na prácu, je v našom meste novinkou. Za projektom stojí bratislavská spoločnosť Campus, víťaz súťaže Office roka v kategórii inovatívna kancelária.

Aj manažéri firiem si uvedomujú, že dlhodobo nie je vhodné ani výhodné nechať veľkú časť tímu pracovať z domu. Preto prišiel Campus s ponukou hybridných kancelárií, ktoré umožňujú firmám plne využívať priestor a služby pre všetkých členov svojho tímu na rotačnej báze. Jedna hybridná kancelária je na ulici Staré Grunty, druhá v centre na Staromestskej ulici.

Zamestnanci, ktorí  potrebujú pravidelne organizovať tímové stretnutia, alebo je pre nich dôležité pracovať v priamom kontakte s inými, môžu využívať tieto priestory Campusu takým štýlom a v takom rozsahu, aký si sami nastavia. Zamestnávatelia zase ušetria mesačné náklady spojené s kancelárskym miestom na jedného zamestnanca, ktorý momentálne v Bratislave predstavuje približne 300 až 350 eur.

„Urobili sme si prieskum a viedli niekoľko osobných rozhovorov s reprezentantmi rôznych firiem. Ukázalo sa, že ak by firmy mali takú možnosť, preferovali by zmenšenie prenajímanej plochy, alebo dokonca jej úplné zrušenie. A to nielen v súčasnej situácii, ale aj v budúcnosti. Dôvod, prečo mnohé firmy ostávajú vo svojich priestoroch, hoci ich nevyužívajú, sú najmä drahé exit terms a v niektorých prípadoch neexistujúce alternatívy. Výmenou väčších kancelárií za menšie však spoločnostiam neodpadajú položky ako investícia, energia a čas, ktoré do nových priestorov musia vložiť. A práve s tým dokážeme pomôcť,” hovorí Sandra Hemzová zo spoločnosti Campus Cowork.

Zdroj: Campus

Mnohé pracoviská sa pre pandémiu vyprázdnili.

Alternatíva kancelárskych priestorov je prispôsobená potrebám firiem s niekoľkými zamestnancami až po väčšie firmy so stovkami ľudí. Toto moderné prostredie je ideálne tiež na organizáciu konferencií, pracovných stretnutí alebo teambuildingov. Coworkingovú komunitu v súčasnosti tvoria tímy od menších startupov a inovátorov, po väčšie firmy využívajúce práve hybridný model kancelárií.

„Máme skúsenosti najmä s progresívnymi manažérmi, ktorí si uvedomujú, že súčasný stav nie je konečný a nepretržitá práca z domu je len dočasné riešenie. Ukázalo sa, že spoločnosti budú preferovať, aby zamestnanci trávili mimo tradičných kancelárií 30 až 50 percent svojho pracovného času. Kombinácia času stráveného v tíme a práce z domova sa preto javí ako vhodný a dlhodobo preferovaný model fungovania vo väčšine firiem. Už dnes je jasné, že nedostatok fyzického kontaktu s kolegami má negatívny vplyv na firemnú kultúru,” dodáva Hemzová.

 

Zdroj:// Noviny.sk