Investor Vydrica Development začal s predajom kancelárskych priestorov pre malé a stredné firmy. Objekt Vydrica Offices v blízkosti dunajského nábrežia má päť nadzemných podlaží, z toho kancelárie sú na štyroch nadzemných podlažiach. Rozloha administratívnych priestorov je od 250 do 550 m2.

V budove sú aj retailové priestory s rozlohou 130 a 180 m2 na prízemí budovy, pričom k priestorom je možné zakúpiť aj garážové stojiská a skladové priestory. Ďalej je tam priestor na odloženie bicykla a šatne pre zamestnancov s hygienickým zázemím.

Priamo v kancelárskej budove je na jednom podlaží na predaj 28 parkovacích miest, ale prenájom parkovacích miest bude možný aj v inej budove. Manažment návštev bude riadiť elektronická recepcia s integrovaným systémom.

Administratíva je súčasťou projektu, ktorého výsledkom bude moderná zástavba v lukratívnej časti dunajského nábrežia. Staršieho dáta je kancelárska, bytová a retailová zástavba v susednej lokalite Zuckermandel, ktorú zrealizoval developer JTRE (2017). Vydrica aj Zuckermandel sú pokračovaním zástavby Starého Mesta, ktorú však Most SNP rozdelil.

Investor sa aktuálne sústreďuje na dokončenie 1. etapy projektu, v ktorom bude 207 bytov. Dokončuje byty, exteriéry obytných budov a verejných priestorov, ale aj stavia už spomenutú administratívnu budovu.

„Postupne obsadzujeme retailové prevádzky a administratívne priestory značkami, akými sú napríklad potraviny Yeme alebo slovenská firma XIMEA, ktorá vyrába špičkové kamery. Postupne budeme v priebehu najbližších týždňov predstavovať ďalšie mená, ktoré vytvoria z Vydrice mimoriadne atraktívne miesto na život a prácu,“ uviedol Pavel Baslík, zástupca Vydrica Development.

Z prvej etapy sú vypredané viac ako dve tretiny bytov. Novinkou pre kupujúcich bolo, že mali možnosť kúpiť si aj parkovacie stojiská k väčším bytom alebo so službou zariadenia bytov na kľúč.

Tento rok bude podľa Baslíka pre Vydricu kľúčový, pretože kolaudáciu bytových domov plánuje investor začať v lete a verí, že do konca roka Bratislavčania a návštevníci budú mať možnosť prejsť sa novými ulicami Vydrice, navštíviť prvé retailové a gastro prevádzky a prví klienti si prevezmú aj kľúče od bytov.