1. Mohla by ste predstaviť svoju spoločnosť 5 Star Offices, čím sa zaoberáte, aká je pozícia 5 Star Offices na kancelárskom trhu?

Sme 5-hviezdičkový hotel pre business. Poskytujeme prenájom plne zariadených kancelárskych priestorov s kompletným zázemím a špičkovými službami v najlepších lokalitách hlavného mesta. Vďaka vyše 11- ročnému pôsobeniu na slovenskom trhu chápeme, že každý má iné potreby, pokiaľ ide o spôsob práce. Práve preto je našou snahou vytvárať harmonické a elegantné pracoviská vďaka ktorým môžu byť zmluvy a podmienky flexibilné. Sme presvedčení, že tento prístup nás odlišuje od konkurencie.

 

2. Ako by ste zhodnotila vývoj trhu administratívnych priestorov počas prvých troch štvrťrokov 2021 na Slovensku, najmä na pozadí pandémie Covid-19?

Pred 14 mesiacmi sme vnímali zvýšený záujem o home-office, čo trh pochopiteľne negatívne ovplyvnil. Počiatočné obavy práce z domu vystriedala pohoda a niektorí ľudia si uvedomili, že odrazu majú čas na koníčky, pretože pomedzi prácu si dokážu navariť či upratať. Mnohí si home-office zamilovali, no zo skúseností vieme, že väčšina si želala návrat. Začali im chýbať rozhovory s kolegami, živé porady, ale aj príbehy z kancelárskych kuchyniek. Momentálne vnímame, že sa trh s administratívnymi priestormi pomaly ale isto stabilizuje a vracia do zabehnutých koľají.

 

3. Ako spoločnosť 5 Star Offices reagovala na výzvy pandémie Covid-19? Ako sa menia potreby nájomcov?

Paradoxne nám pandémia pomohla, stali sme sa bezpečnejším priestorom na prácu. Dobrá ventilácia, vetranie, povrchy, ktoré sa ľahko udržiavajú, či využívanie čistiacich nanotechnológii sa stali štandardom v našich centrách. Okrem toho sme rozšírili naše služby a balíčky o virtuálne kancelárie, home-office balík či flexi-desk.

 

 

4. Čo vás odlišuje od konkurencie? Aké sú najsilnejšie hodnoty a služby vašej spoločnosti?

Ak by som to mala vystihnúť jednou vetou, tak by to bolo „krátkodobo, dlhodobo, flexibilne, ale hlavne komfortne a na úrovni“. Našou najväčšou pridanou hodnotou je flexibilita, ktorá je pre väčšinu klientov v dnešnej dobe kľúčovým faktorom pri rozhodovaní a tiež náš osobitý prístup. Všetkých nájomcov si vysoko ceníme a preto k ich požiadavkám pristupujeme citlivo a individuálne.

 

5. Kto sú zatiaľ vaši hlavní nájomníci? Veľké alebo malé spoločnosti?

Naša klientela je široká, máme zahraničných aj slovenských klientov, od jedna až po desiatky zamestnancov. Našou prioritou je, aby sme im ponúkli bezpečné zázemie, odkiaľ firma úspešne rastie a napreduje