Do aktuálneho ročníka súťaže OFFICE ROKA sa prihlásilo až 30 spoločností. Päťčlenná odborná jury vyhodnotila a obodovala jednotlivé priestory a zhodla sa na prvej desiatke, ktorá postupuje do finále. Prihlásené projekty opäť raz vniesli do administratívneho sektoru nové nápady, inšpirácie a riešenia. Spomeňme napríklad architektonicky citlivo prestavané miestnosti s rešpektom k pôvodnému stavu, koncepčné dispozície pre hybridný štýl práce, znovu využitie pôvodného nábytku, bežecké pásy za nastaviteľnými stolmi, skrytú posteľ v relaxačnej miestnosti aj šikovné spôsoby rýchleho predelenia priestorov.

„Som rád, že sa do súťaže tento rok prihlásilo také množstvo firiem. Je to dôkazom toho, že záujem o kvalitné pracovné prostredie sa nestále zvyšuje. Pandémia pomohla ľuďom uvedomiť si, ako výrazne ich ovplyvňuje priestor, v ktorom trávia čas. Na to začínajú reflektovať aj zamestnávatelia, ktorí pracujú napríklad s prvkami biofilického dizajnu, ktorý pomáha znižovať stres a zvyšovať produktivitu. Mali sme možnosť vidieť nápadité priestory a kancelárie, či išlo o malé frimy, alebo korporáty,“ uviedol porotca Michal Matloň, psychológ architektúry, ktorý pôsobí v theLivingCore.

Predstavujeme Vám finalistov:

abrama architekti, s.r.o. – svetlý minimalistický priestor s interiérovými prvkami, ktoré ho náznakovo opticky členia na dve pracovné časti. V rámci nábytkovej zostavy je prechod do zázemia. Charakteristické je amorfné svietidlo a prinavrátenie sa k pôvodnej dispozícii a vzhľadu fasády objektu.

image

 OFFICE ROKA

ARCHSTYL, s. r. o. – vzdušný priestor s industriálnym charakterom a priznaním skutočných materiálov. Viaceré deliace konštrukcie sú zo skla alebo iba z nábytku, a to za účelom maximalizácie množstva úložného priestoru. Vhodnú akustickú pohodu vytvára aplikácia textílií a špeciálnych panelov.

image

 OFFICE ROKA

Deloitte Slovakia, s.r.o. – nová centrála stavila na prírodné prvky, efektívnosť a flexibilitu. Sú tu smart technológie, tiché miestnosti, kuchynka a dve terasy. Prirodzené svetlo dopĺňa osvetlenie s biodynamickými vlastnosťami. Takmer 80 % nábytku z bývalej kancelárie bude po úprave ďalej slúžiť.

image

 OFFICE ROKA

GoodRequest, s.r.o. – priestor spája dizajn, technológie a ľudí. Zasadačky sú rozpoznateľné podľa farieb a obrazov slovenských umelcov. Spoločné priestory zdobia citáty a patterny, ktoré odrážajú značku a jej kultúru. Nachádza sa tu aj oddychová miestnosť s relaxačnými aktivitami a posteľou.

image

 OFFICE ROKA

Immocap, a.s. – moderný a dizajnovo čistý interiér je rozdelený na dve hlavné zóny. Prízemie je akousi uvítacou zónou pre návštevy a stretnutia s partnermi, kde pre najmenších návštevníkov nechýba ani detský kútik. Srdcom priestorov je slnečná pracovná zóna na poschodí s kuchynkou, akustickými telefónnymi búdkami aj priestormi na oddych. 

image

 OFFICE ROKA

Kistler Bratislava, s.r.o. - útulné a zároveň flexibilné prostredie inovatívnej technologickej firmy, ktoré dokáže reagovať na potreby tímov. Koncept „home-like-feeling office“ pre hybridné pracovné modely charakterizujú najmä uvoľnená atmosféra, otvorenosť, dialóg a spolupráca na všetkých úrovniach.

image

 OFFICE ROKA

MOROCZ TACOVSKY GROUP, s.r.o. - multifunkčný H2O cowork v objekte bývalej nevyužívanej vodárne. Pracovné priestory majú viaceré neformálne zóny, spoločenské miestnosti, kuchynky a fitness so šatňami a sprchami. V interiéri v štýle Boho prevládajú prírodné materiály, ktoré dopĺňajú zeleň a žlté doplnky.

image

 OFFICE ROKA

PESCHLOVÁ PODHORSKÁ advokátska kancelária, s. r. o. – kancelárie majú dobrú dostupnosť a vyhovujúcu veľkosť. Monochromatická farebná schéma interiéru nevyrušuje klientov, ktorí sa cítia komfortne, bezpečne a zvyšuje sa ich dôvera k službám kancelárie. Jedinečnými prvkami sú kameň ako súčasť recepčného stola a kvety pampasu.

image

 OFFICE ROKA

Slovenské elektrárne, a.s. - dizajn prepája priemyselné priestory elektrární s kanceláriami. Viaceré prvky, ako grafické polepy alebo artefakty, sú vytvorené na báze pôvodných prvkov, výkresov. Priestor disponuje terasou, návštevníckou a relaxačnou zónou, kaviarňou, viacerými typmi kancelárií a zasadačiek.

image

 OFFICE ROKA

VISIBILITY, s. r. o. – priestor pre marketingovú agentúru je rozdelený na zóny s definovanými účelmi. Podporuje komfort zamestnancov a tímov aj v podobe pozdĺžneho sedenia popri oknách, LED osvetlením, na mieru navrhnutej kuchyne s barovým sedením, relax zóny a rôznorodých nábytkových zostáv.

image

 OFFICE ROKA

Originálny prístup tvorí jedinečné priestory

Priestory desiatich finalistov potvrdzujú, že spoločnosti stále viac pozornosti venujú pracoviskám. Sú totiž prvou vizitkou firmy pred partnermi a klientmi. Zároveň sú však kľúčovou súčasťou employer brandingu a kultúry spoločnosti. Mimoriadne pozitívnou správou je, že finalisti pristúpili k tvorbe priestorov s rešpektom k vlastnej histórii, k vlastnej DNA, ale aj s rešpektom k histórii miesta a budov. Každý priestor je tak jedinečný. V priebehu apríla všetky priestory osobne navštívi aj porota v zložení: Mgr. Milena Bobeková, PhD., majiteľka a konateľka ALPE Euroservice s.r.o.®, Ing. Peter Gróf, Head of Workplace Strategy v CBRE Slovensko, Ing. arch. Lukáš Kordík, spoluzakladateľ ateliéru GutGut, ktorý vedie Ateliér Kordík na Fakulte architektúry ČVUT, prof. Ing. Veronika Kotradyová, PhD., pedagogička, výskumníčka a projektová manažérka, Fakulta architektúry a dizajnu STU v Bratislave a Mgr. Michal Matloň, psychológ architektúry, ktorý pôsobí v theLivingCore.

Po návšteve priestorov finalistov vyberie víťazov v obvyklých štyroch kategóriách: Inovatívna kancelária, Kancelária ako DNA firmy, Zdravá kancelária a Absolútny víťaz OFFICE ROKA. Pripomeňme si minuloročných víťazov https://www.officeroka.sk/vitazi

Aktuálny 8. ročník súťaže OFFICE ROKA podporili spoločnosti Narbutas, WOOD Real Estate, XAL, Nespresso a Bavaris! Mediálnymi partnermi sú StartitUp a Hospodárske noviny.

https://www.officeroka.sk/

https://www.officeroka.sk/sk/kontak