„Nový projekt Lakeside Park 02 nás oslovil najmä vďaka efektivite priestorov, s ohľadom na efektivitu prevádzkových nákladov. Prenajímateľ nám okrem ústretového zohľadnenia našich priestorových požiadaviek ponúkol aj nadštandardné riešenia v súvislosti s opatreniami spojenými s koronakrízou. Jedinečná príležitosť pre nás bolo aj to, že sme mohli na základe skúseností z tohto roka naplánovať nové usporiadanie s ohľadom na náš budúci spôsob využívania kancelárie,“ priblížil Ondřej Kellner, Service&Facility Manager, Plzeňský Prazdroj Slovensko, ktorá má v portfóliu značky piva Pilsner Urquell, Šariš, Smädný mních, Topvar, ale aj Gambrinus, či nealkoholické pivo Birell.

Lakeside Park 02 reaguje dispozíciami a technológiami na zvýšené nároky nájomcov aj v súvislosti s ochranou zdravia zamestnancov, napríklad vzduchotechnikou zabezpečujúcou automatickú dezinfekciu a prívod 100% čerstvého vzduchu, bezdotykovým ovládaním výťahov, dômyselnejším členením priestorov a otvárateľnými oknami v každej kancelárii. Dôležitým faktorom pre budúcich nájomcov je aj certifikát udržateľnosti budov na úrovni LEED GOLD.

„Tešíme sa, že sme do nášho projektu získali takého významného nájomcu. Považujeme to za veľmi dobrú správu pre biznis a signál, že dopyt po nových administratívnych priestoroch stále pretrváva. Aj napriek tomu, že dnes mnohé firmy využívajú prevažne prácu z domu, uvedomujú si, že toto krízové obdobie pominie. Nové priestory im dokážu poskytnúť väčší komfort, nevyhnutnú sociálnu interakciu, a rovnako aj prevádzkové a ekonomické benefity, ktoré majú zásadný vplyv na produktivitu práce,“ povedal Martin Marko, obchodný riaditeľ Immocap.

Vlastníkmi projektu Lakeside Park 02 sú spoločnosti WOOD & Company a Immocap, ktoré spoločne participujú na developmente budovy, leasingu priestorov a  rozvoji lokality.  Výstavba objektu sa začala vo februári a ukončenie je naplánované na prvý kvartál 2022.

„Práce prebiehajú podľa dohodnutého harmonogramu a po ukončení základovej dosky pokračujeme s realizáciou jadra a podzemných parkovacích priestorov. Už počas procesu výstavby sa nám podarilo promptne zareagovať na zvýšené nároky nájomcov, spojené s opatreniami ochrany zdravia v súčasnej pandemickej situácii. Svedčí o tom aj veľký záujem o prenájom budúcich priestorov, čomu sa veľmi tešíme,“  dodal Martin Šmigura, investičný riaditeľ WOOD & Company.

Nový projekt počíta s plochou 14 370 m2 kancelárskych priestorov na 12 podlažiach, pričom rozloha typického podlažia dosiahne viac ako 1200 m2. Spolu s budovou Lakeside Park 01 tak komplex ponúkne celkovú prenajímateľnú plochu 40 000 m2 kancelárskych a retailových priestorov.

Okrem komfortného prístupu autom, električkou a ostatnou MHD, je veľkou výhodou lokality možnosť vlakovej dopravy vďaka blízkosti Železničnej stanice Bratislava- Nové Mesto. Lakeside Park 02 taktiež počíta s vybudovaním nových parkovacích miest na 4 podzemných podlažiach a ďalších parkovacích kapacít v exteriéri.

 

Zdroj:// Systémy Logistiky