Slovensko je stále bezpečnou investičnou destináciou, uvádza sa analýze realitnej poradenskej firmy CBRE. Z reportu zároveň vyplýva, že objem investícií do nehnuteľností na Slovensku vlani zlomil rekord.

Slovensko ako atraktívna destinácia

Minulý rok sa na Slovensku do nehnuteľností preinvestovalo 1,13 miliardy eur, čo je o takmer 50 percent viac, ako v roku 2021. Spomedzi krajín V4 tak ide o najväčší nárast.

Analýza takisto poukazuje na to, že sa investície osôb, ktorí na Slovensku investovali po prvýkrát, vyšplhali na skoro 200 miliónov eur.

Z reportu ďalej vyplýva, že až 61 percent z celkového objemu tvorili investície od domácich investorov.

Počas minulého roku sa až tri pätiny preinvestovali v Bratislavskom kraji. So 17 percentami celkového objemu nasledoval Košický kraj.

Firma CBRE zároveň v analýze skonštatovala, že Slovensko pre investorov stále predstavuje atraktívnu destináciu.

Kancelárskym priestorom sa darilo

Napriek negatívnym dopadom energetickej krízy sa vlani najviac darilo kancelárskym priestorom. Práve tam smerovala viac ako polovica (55 percent) z celkového investičného objemu.

Na druhom mieste sa z hľadiska objemu investícií ocitla oblasť maloobchodu. Investície do maloobchodného sektora dosiahli takmer 350 miliónov eur, čo predstavuje 31 percent z celkového objemu.

Sektor logistiky a priemyslu si zas uchmatol 13 percent z celkového objemu investícií.