Stavať začnú od Rybárskeho cechu

V štyroch nízkopodlažných bytových domoch v prvej etape bude spolu 207 bytov vo vysokom štandarde. Súčasťou stavieb bude parter pre obchodné prevádzky, reštaurácie či kaviarne. Kancelárske priestory budú v jednej budove umiestnenej najbližšie k Nábrežiu armádneho generála Ludvíka Svobodu.

Výstavba prvej etapy sa začne na západe od Rybárskeho cechu a skončí sa na východe pri Vodnej veži. Práve Vodná veža by sa mala stať v budúcnosti centrálnym bodom a kultúrno spoločenským srdcom celého projektu.

„O obnove národnej kultúrnej pamiatky Vodnej veže pravidelne komunikeme s bratislavským magistrátom. Po podpísaní memoranda, v ktorom sme sa zaviazali čo najcitlivejšie pracovať s historickou hodnotou Vydrice, pripravujeme spolu s mestom architektonickú súťaž, ktorej víťaz sa bude podieľať na budúcej podobe Vodnej veže,“ uviedol výkonný riaditeľ Lucronu Zoltán Müller. Ukončenie prvej etapy očakáva investor v priebehu roka 2024.

Vydricu kúpil najprv Avant

Mesto Bratislava rozhodlo o predaji časti Podhradia pri Dunaji pred zhruba 20 rokmi. Spoločnosť J&T Global získala takmer trojhektárový Zuckermandel za 253 miliónov slovenských korún a lučenecká firma Avant zaplatila za Vydricu 202 miliónov slovenských korún.

Následne mesto a investori vyhlásili súťaž na urbanistickú štúdiu zóny Podhradie. Mala byť podkladom pre územný plán zóny, ktorý však povolil väčší rozsah výstavby.

Avant chcel na Vydrici stavať na podlahovej ploche 75-tisíc m2 približne v rovnakom pomere byty a kancelárie doplnené hotelom. V uličnom parteri mali vzniknúť obchody a služby. O dva roky predala projekt firme Urbicom Invest.

 

Zdroj:// Trend