Spoločnosť CBRE titulom OFFICE ROKA ocenila už množstvo firiem. Aj tento ročník sa môže uskutočniť vďaka partnerom súťaže. Generálnym partnerom je myhive - flexibilný koncept kancelárskych priestorov. Vďaka patrí aj technologickému partnerovi spoločnosti Microsoft, a samozrejme dlhodobým partnerom OFFICE ROKA Nespresso, Bavaris a PremiumBrands.

Slovenské firmy majú kancelárie svetového kalibru. Uspieť môžu, ak sa prihlásia do súťaže OFFICE ROKA

Zdroj: Office roka

MINULOROČNÍ VÍŤAZI SÚŤAŽE SA ZHODUJÚ NA TOM, ŽE PRIHLÁSIŤ SA URČITE OPLATÍ

Víťazné priestory majú vždy svoj osobitý charakter, sú nápadité, inovatívne, originálne a ich dizajn je v súlade s filozofiou firmy. Minulý rok sa podarilo najviac zabodovať práve spoločnosti Mobilonline, ktorá sa stala Absolútnym víťazom súťaže. Tej sa podarilo premeniť chátrajúcu historickú industriálnu budovu Smaltovne na funkčné priestory so špecifickou atmosférou. Čo hovoria na margo súťaže dnes?

„Súťaž Office Roka sledujem už pár rokov, vždy ma zaujímali výnimočné a inšpiratívne projekty. Uvedomujem si, aký veľký vplyv ma na nás prostredie, a preto som pri tvorení našich pracovných priestorov, nenechal nič na náhodu. Do súťaže som prihlásil náš nový office, pretože som chcel vedieť, ako vyhodnotí našu snahu odborná porota. OFFICE ROKA mi potvrdil teóriu, že by sme mali dať svetu vedieť, ak vytvoríme niečo krásne a od srdca,“ odpovedá Milan Kovalančík, majiteľ spoločnosti Mobilonline.

Slovenské firmy majú kancelárie svetového kalibru. Uspieť môžu, ak sa prihlásia do súťaže OFFICE ROKA

Zdroj: Office roka

Aj tento rok odborná porota vyhlási, okrem Absolútneho víťaza, aj víťazov v kategóriách Inovatívna kancelária, Zdravá kancelária a Kancelária ako DNA firmy. Minulý rok sa podarilo získať prvenstvo spoločnostiam BDO (Zdravá kancelária), či Effectivity (Kancelária ako DNA firmy) a v kategórii „Inovatívna kancelária“ zabodovala spoločnosť Microsoft Slovakia so svojimi priestormi pre digitálnu dobu, ktoré zohľadňujú nové spôsoby práce.

 

Na margo súťaže sa vyjadril aj Peter Gunda, Managing Partner poradenskej spoločnosti BDO, ktorá si minulý rok vybojovala prvenstvo v kategórii Zdravá kancelária. „Chceli sme ukázať, kto sme, a aké výnimočné môže byť pracovať v BDO. Súťaž Office roka nám to nielen umožnila, ale pomohla nám aj oceniť snahy našich zamestnancov a všetkých, ktorí sa podieľali na jeho tvorbe. Náš office sme navrhli tak, aby odrážal to, kým sme. Aj preto sme nesmierne hrdí, že sme mohli prostredníctvom výhry v kategórii Zdravá kancelária dokázať našu unikátnosť,“ uvádza.

Jednotlivé ročníky OFFICE ROKA – s výnimkou pandemického obdobia -  tradične uzatvára inšpiratívna konferencia o pracovnom prostredí a aktuálnych trendoch. Podujatie sa bude konať v začiatkom júna a bližšie informácie sa čoskoro objavia na webstránkach OFFICE ROKA„Aj keď globálne trendy už dávnejšie naznačovali, ktorou cestou sa bude svet kancelárií uberať, pandémia ich ešte viac urýchlila a  zmenil sa aj samotný pojem kancelária. Potvrdzuje sa fakt, že ak chce firma udržať svojich zamestnancov produktívnych a byť príťažlivá aj pre nové talenty, jedinou cestou je pozorne sledovať trendy a držať krok s prudko sa meniacimi potrebami a očakávaniami. Preto sme sa v CBRE rozhodli o tejto téme diskutovať na odbornom fóre, a to práve organizáciou konferencie,“ opisuje Tomáš Hegedűš, generálny riaditeľ CBRE Slovensko.

V rámci konferencie sa bude diskutovať o najaktuálnejších témach hlavne pre odborníkov z HR oblasti ako sú napríklad koncepty flexibilných kancelárií, manažovanie virtuálnych