Motivujúce pracovné prostredie

V budove budú patriť Softecu necelé dve poschodia prepojené interným schodiskom, čo je vyše 2 500 m2. Riaditeľ divízie ekonomiky a prevádzky Softec Group Martin Melišek zdôraznil, že dôvodom rozhodnutia je snaha vylepšiť pracovné prostredie a priniesť ďalší impulz do tímovej spolupráce. Sťahovanie potvrdzuje, že kancelárie sú aj počas pandémie koronavírusu stále dôležité, mení sa však ich využitie. V nových priestoroch firma počíta s hybridným režimom, ktorý zahŕňa prácu z kancelárie aj z domu a zdieľanie pracovných miest na pracovisku.

„Prenajatý priestor spolu s centrálnym priestorom bude slúžiť na neformálne stretnutia zamestnancov, čím reflektujeme ich potreby oddychu ale aj intenzívnej kooperácie. Korešponduje to aj s tým, že v novom finančnom roku plánujeme o 100 percent zvýšiť investície do rozvoja inovácií a služieb,“ vysvetlil Melišek.

Zelené strechy

Budova je šetrná k životnému prostrediu, čo sa týka energií a vody. Zelené strechy pomáhajú zadržiavať prach, špinu či vlhkosť. Okrem toho zachytávajú dažďovú vodu, redukujú hluk, produkujú kyslík, zlepšujú okolitú klímu a pomáhajú aj ovzdušiu celého okolia.

Einpark Offices patrí podľa developera k jednému percentu top projektov na svete z pohľadu udržateľnosti a ľudského zdravia. Jej pozíciu najzelenšej budovy potvrdilo aj ocenenie Leading Green Building Development of the Year 2020, ktoré získala v marci od CIJ Awards.

V Einparku sa nachádza aj netradičná technológia zameraná na monitoring koncentrácie CO2, ktorá nielen účinne vetrá a chráni zdravie, ale aj šetrí náklady na energie. Použitá je tiež dvojitá fasáda, ktorá zvyšuje zvukový a tepelný komfort, a takisto pasívne stropné chladenie, vďaka ktorému nie je potrebné v priestoroch využívať klimatizáciu. Súčasťou enviro prístupu je aj poloha budovy priamo na cyklotrase.

Podieľali sa aj zamestnanci

Pridanou hodnotou riešení pre Softec je aj fakt, že finálnu podobu priestorov mohli ovplyvniť zamestnanci. Vznikla pracovná skupina zo zástupcov zamestnancov, ktorá sa priebežne zameriavala na niektoré prvky interiéru, ako je otvorenosť priestoru či typ nábytku, aby nakoniec pracovný priestor čo najviac vyhovoval ich požiadavkám a podieľal sa tak na príjemnej atmosfére na pracovisku. Firma tak pokračuje v stratégii rozvoja, ktorú odštartovala pred dvoma rokmi, kedy sa v Prahe presťahovala tiež do jednej z najzelenších budov v Česku, do City Element na Pankráci v Prahe.

Einpark Offices je v lokalite s výhľadom na bratislavské dominanty z kancelárií aj zo strešnej terasy. K dispozícii sú priestory pre cyklistov či nabíjacie stojany uľahčujúce elektromobilitu. Budovu si už predtým za svoje sídlo zvolili spoločnosti ako Mercedes Benz, Baiersdorf, ERNI či McDonald´s.

 

Zdroj:// Reality Trend