Pred dvomi rokmi sa zamestnanci firiem potešili z práce z domu, v súčasnosti sa mnohí s radosťou vracajú naspäť do kancelárií, kde zažívajú stratený pocit socializácie a interakcie s kolegami.

Samozrejme nie je to také prvoplánové ako to vyzerá. Nároky na pracovné priestory stúpajú a developeri i spoločnosti, ktoré ponúkajú komerčné priestory zaznamenávajú výrazný dopyt po priestoroch, ktoré spĺňajú nielen kvalitnú technickú vybavenosť, blízkosť občianskej vybavenosti, ale i zdravý priestor v samotnej kancelárií aj celej budove.

Spoločnosť CBRE, ktorá poskytuje realitné služby, zabezpečuje prenájom kancelárskych priestorov, skladov i komerčných priestorov zaznamenáva po pandémii zvýšený dopyt po kancelárskych priestoroch. Klienti CBRE majú najväčší záujem o priestory najvyššej kategórie, nakoľko si uvedomujú, že zamestnancov nedokážu prilákať späť do kancelárií, ak im neposkytnú kvalitné pracovné prostredie. „Priestory musia reflektovať na požiadavky zamestnancov a spĺňať vysoké štandardy v oblasti zdravia, vybavenia aj dizajnu, aby dokázali prilákať či udržať talenty,“ hovorí Oliver Galata, riaditeľ kancelárskeho sektora, CBRE Slovensko.