V týchto dňoch prebieha príprava staveniska, ktoré by ku koncu týždňa malo byť pripravené k začatiu výstavby. Zároveň s výstavbou Lucron Development spúšťa aj predaj druhej etapy.

Autormi finálneho konceptu sú Compass Architekti. Ich zámerom bolo oživenie verejného priestoru na oboch stranách Račianskej ulice. Projekt si z Račianskej ulice zachová charakter mestskej triedy so službami a obchodmi, kým na druhej strane bytového domu bude oddychová zelená zóna v podobe parku s rozlohou 6-tisíc štvorcových metrov.

Prechodné pasáže, spájajúce Račiansku ulicu s vnútroblokom a Kukučínovou ulicou otvoria obytný komplex obyvateľom zo susedstva. 

„Susedia sa môžu tešiť na nové kultivované prostredie, obchody a služby. Vzniknú nové chodníky a cyklochodník. Vďaka pasážam bude vnútorný park a ihrisko slúžiť aj obyvateľom susedných domov. Lokalita dostane moderný ráz pri zachovaní mestského vzhľadu,“ hovorí zástupca investora Peter Kavecký.

Projekt tvoria tri samostatné bytové domy: sedempodlažný dom, ktorý bude lícovať Račiansku ulicu, druhý dom so 7 nadzemnými podlažiami a dvoma ustúpenými, ktorý uzatvára vnútroblok. Tretí z objektov je navrhnutý ako 12-podlažný bodový dom v susedstve projektu Pri Mýte.

Investor poskytne priestor občianskej vybavenosti v podobe reštaurácie, bistra, kaviarní či freshmarketu. Nový štandard bývania prinesú aj moderné detaily ako kryté parkovisko bicyklov, parkovisko skútrov či nabíjacia stanica pre elektromobil.

Novinkou je okrem bytov koncept apartmánového bývania. Krátkodobé nájmy aj na menej ako 12 mesiacov sú na západe bežné a veľmi obľúbené. Slúžia nielen cudzincom ako prechodné bývanie, ale aj mladým ľuďom, ktorí ocenia naviac platené služby spojené s údržbou bytu, ale aj upratovanie alebo práčovňu.

 

Zdroj:// Trend