Parkovanie v podzemí

Budova je pokračovaním výstavby Lakeside park 01 a je z dielne architektov Ateliér.team ABJ. V rozvíjajúcej sa lokalite hlavného mesta s prepojením na verejnú a železničnú dopravu pribudnú ďalšie moderné kancelárie a pred budovou verejný priestor. Ten bude mať parkovú úpravu a nadviaže na priestor pred Lakeside Park 01. Súčasťou úpravy budú aj dažďové záhrady na záchyt dažďovej vody a priestor na ponuku občerstvenia a malé komunitné akcie. V projekte bude k dispozícii 314 parkovacích miest v štyroch podzemných podlažiach a v exteriéri vrátane nabíjania pre elektroautá a parkovacích kapacít pre bicykle.

Ukončenie prác v roku 2022

Na realizácii projektu s prenajímateľnou plochou 14-tisíc štvorcových metrov a s dôrazom na bezpečnosť jeho užívateľov v pracovných priestoroch spolupracujú spoločnosti Immocap Group a Wood& Company. S dokončením prác sa počíta v roku 2022.

Jedným z prvých nájomcov je firma Plzeňský Prazdroj Slovensko. „Finalizujeme viaceré ďalšie kontrakty, budovu postupne zapĺňame, čo súvisí s pokračujúcim dopytom firiem po kvalitných kanceláriách v najvyššom štandarde a v zaujímavej lokalite,“ uviedol pre TREND manažér aktív Wood & Company Radovan Sukup.

Nové technológie

Na otázku, ako ovplyvnili rozpočet stavby náklady na antipandemickú bezpečnosť, odpovedal, že väčšinou ide o výmenu nových technológií za pôvodne plánované, napríklad pri riadenom vetraní – rekuperácii. Viaceré riešenia, ktoré zvolili, predstavujú nadštandard a nie zanedbateľné náklady. Prakticky pri výbere všetkých zariadení sa nad nimi zamýšľajú najmä z pohľadu bezpečnosti, s ohľadom na potenciálne šírenie akejkoľvek nákazy. Rozpočet projektu sa zákonite musel zvýšiť, konštatoval.

Ako príklad opatrení uviedol R. Sukup zvýšenie počtu otvárateľných okien, použitie doskovej rekuperácie, ktorá zabraňuje zmiešavaniu privádzaného a odvádzaného vzduchu. K ďalším patria dôsledná dezinfekcia vzduchotechniky, pridanie antimikrobiálnych aditív, zvlhčovanie vzduchu pomocou hygienickej pary s čiastočkami koloidného striebra či integrované senzory oxidu uhličitého v zasadačkách. V budove bude fungovať aj viacero bezdotykových riešení.

 

Zdroj:// Trend Reality