Denne Nivy navštívi vyše 42 tisíc ľudí, medzi ktorými stále nechýbajú nováčikovia, no za svojím sem chodia už aj stabilní fanúšikovia. Zelenú strechu s vyše 500 metrov dlhým bežeckým okruhom, množstvom zákutí pre súkromnejšie posedenie, ale aj workout cvičiskami či detskými ihriskami si obľúbili hneď na prvýkrát azda všetci návštevníci.

“Čísla návštevnosti od prvého dňa presahujú naše očakávanie, dokonca aj tie z čias pred pandémiou, z čoho máme samozrejme radosť. Zároveň je to pre nás aj záväzkom aj naďalej prinášať prelomové riešenia pre lepší život v meste, či už v podobe multifunkčných projektov, verejných priestranstiev, ale aj služieb, ktoré zase posúvajú život v kanceláriách na celkom novú úroveň,” prezradil René Popik, CEO HB Reavis Slovakia.

 

Od úspešných Auparkov k prelomovým Nivám

HB Reavis, líder na trhu komerčných nehnuteľností, po sérií Auparkov a tiež mestotvorných projektov ako Twin City priniesol na trh nový koncept – multifunkčný komplex Nivy centrum, kde sa na jednom mieste nachádza autobusová stanica letiskového typu, množstvo lokálnych aj zahraničných obchodov a tiež celoročnú tržnicu, ktorá má nad hlavou verejnú zelenú strechu s funkciami mestského parku.

Úspešná je aj aplikácia Ahoj Nivy!, ktorá patrí na Slovensku medzi najsťahovanejšie a konkuruje aj bankovým či maloobchodným aplikáciám, ktoré patria k dlhodobým lídrom na trhu. Svoje pevné miesto na trhu si postupne budujú aj Nivy, čo potvrdzuje aj ich rekordná návštevnosť.

 

Nivy – srdce modernej zóny Nové Nivy

Nivy centrum skvelo dopĺňa zónu Nové Nivy o doposiaľ chýbajúce obchody a služby či vysokokvalitný verejný priestor v podobe zelenej strechy. Nové Nivy sa stávajú ešte viac multifunkčnou zónou, ktorá pre Bratislavu predstavuje nové moderné centrum. Celá zóna zároveň pred časom získala aj prestížny certifikát, ktorý potvrdzuje jej mestotvorné kvality, medzi ktoré patrí napríklad podpora udržateľných riešení alebo výstavba infraštruktúry. Do verejných priestorov investor zainvestol 40 miliónov eur z vlastných zdrojov. Túto investíciu použil na nové chodníky, zeleň a kompletnú rekonštrukciu bulváru Mlynské nivy, vrátane nových cyklochodníkov.