Počas pandémie sa upravili požiadavky nájomníkov na pracovné priestory najmä z hľadiska flexibility, privátnych a oddychových priestorov, kvality vzduchu či hygienického zázemia, čo pomohlo urýchliť nasadenie niektorých inovácií a trendov, ktoré reflektujú aj naše nové projekty. Vďaka dobrej dostupnosti MHD, bicyklom i peši, možnosti vybaviť si všetko potrebné alebo si zašportovať priamo cestou do alebo z práce, je solídny záujem o nové kancelárske priestory v Eurovea City.“

Róbert Tenczer, riaditeľ oddelenia prenájmu komerčných nehnuteľností JTRE

„Som rád, že ešte pred kolaudáciou môžem oznámiť prvých klientov. Do budovy Pribinova 34, ktorá je priamo prepojená s nákupným centrom Eurovea, príde poradenská spoločnosť Deloitte. Pribinova 40 situovaná pri Moste Apollo bude sídlom ďalšej významnej spoločnosti, ktorá obsadí viac ako 40 percent celkovej výmery budovy,“ vymenúva Róbert Tenczer.

Už v prvej etape uviedla Eurovea na trh 24 500 štvorcových metrov kancelárskej plochy s flexibilnými priestormi chladenými vodou z Dunaja, ktoré využívajú spoločnosti ako BDO, Cisco, Metlife či Pelikán. „Podpísanie prvých dvoch klientov do rozširujúcej sa Eurovea City je dôkazom, že v našich moderných mestských štvrtiach sa dá kvalitne žiť, pracovať a realizovať a prinášame dizajnové kancelárie v súlade s ESG princípmi. Aktuálne sme vo finálnych fázach uzatvárania zmluvných dokumentov aj s ďalšími nájomcami,“ dopĺňa Róbert Tenczer.

Administratívna budova Pribinova 34 so zeleným certifikátom BREEAM Excellent disponuje flexibilnými priestormi s nízkou uhlíkovou stopou a na deviatich poschodiach ponúka 17 500 m² kancelárií novej generácie pre najnáročnejších klientov. Tí ocenia aj vynikajúcu dostupnosť pešo, na bicykli, mestskou hromadnou dopravou či autom. Na CIJ Awards Slovakia 2022 získala Pribinova 34 prestížne ocenenie v kategórii Best Office Upcoming Development za najlepší kancelársky projekt vo výstavbe.

Pribinova 40 má výrazný kozmopolitný charakter a ponúka unikátny dizajn kancelárií rôznych typov – coworkingové, agilné, exekutívne, tradičné, open space či butikové. Na 15 poschodiach ponúka 21 000 m² plochy s vynikajúcimi výhľadmi na Dunaj a centrum mesta, komunitnú terasu pre všetkých nájomcov s výmerou 750 m² či privátne terasy od 70 do 500 m². Pribinova 40 s najvyšším certifikátom udržateľnosti BREEAM Outstanding ponúka priestory vyhovujúce popredným spoločnostiam z Fortune 100. Obe budovy prepájajú veľkorysé verejné priestory navrhnuté barcelonskou architektkou Beth Galí – predĺžená nábrežná promenáda a mestský bulvár Pribinova.

Konkurencia na trhu kancelárskych priestorov sa posledné roky zvyšuje. Uzatvorenie zmlúv s dvomi významnými klientmi, pričom pracujeme na ďalších, svedčí o tom, že dodávame špičkové služby v špičkových budovách v dobrej lokalite s výbornou dostupnosťou, bohatou občianskou vybavenosťou a vlastnou správcovskou spoločnosťou. Trendom je maximálna flexibilita, znižovanie uhlíkovej stopy a čoraz väčší dôraz na lokalitu s možnosťou dochádzať do práce aj peši alebo na bicykli a s dostatkom zelene. Hoci dopyt po kancelárskych priestoroch nie je taký, ako v minulosti, prvá etapa Eurovea má obsadenú kancelársku plochu na vyše 90 percent a vzhľadom na lokality našich kancelárskych komplexov a ich kvalitu som presvedčený, že čoskoro budeme môcť oznámiť ďalších nových nájomcov nielen v Eurovea City.“ 

Peter Píš, obchodný riaditeľ a člen predstavenstva JTRE